Yeşil kravat deyip geçmeyin

Bugünde bu kravatı takayım derken aslında ruh halinizi yansıttığınızı öylesine bir renk seçmediğinizi biliyor muydunuz? Evet, tam olarak hangi ruh halinde olduğunuzu seçtiğiniz kravatın rengiyle ele vermektesiniz. Yeşil kravatın kullanım alanı ve sıklığı oldukça yaygın olmakla beraber Türkiye’de kravat seçiminde ilk üçte yer almaktadır.

 

           Nedir Yeşil Kravatın Dili Anlamı

 

Bilindiği üzere dikkat çekmesi fark edilmesi istenilen trafik ışıklarının arasında yer alan renkler sarı, kırmızı, turuncu ve yeşildir bu renkler fark edilmeyi gözler önüne serilmeyi bekleyen renklerdir tıpkı burada olduğu gibi yeşil kravat özgüvenin, iddialı olmanın ve şıklığın simgesi olmakla beraber fazla cool hissettiğiniz bir gün tercih edebileceğiniz bir kravat olabilir bütün gözleri üstünüze çekmek istiyorsanız bir nevi insanları büyülemek istiyorsanız seçeceğiniz kravat yeşil olmalıdır.

 

           Yeşil Kravat Hangi Durumlarda Yanlış Seçim

 

Yeşil kravatı seçtiğiniz gün arka planda kalma bir açıdan gizlenme gibi bir niyetiniz varsa yanlış seçim olacaktır. Çünkü yeşil kravat şıklığın ve özgüvenin simgesidir bu sebeple gözler önünde olmak sizi rahatsız edecekse yeşil kravat tercihleriniz arasında olmamalıdır.

 

           Yeşil Rengin Hikayesi

 

Bir de yeşil rengin hikayesine, insanlar üzerindeki etkisine bakalım. Yeşil doğanın rengi, huzurun rengidir, moralimiz bozuk olduğu zamanlarda ya da huzur bulmak istediğimiz zamanlarda, kendimizi doğayla iç içe bir ortamda bulmak isteriz bu nedenledir ki yeşilin insanlar üzerinde ‘sakinleştirici’ bir özelliği bulunur. Yeşil renk paylaşmanın, uyumun, cömertliğin simgesidir insana güven ve huzur verdiği gibi ‘sakinleştirici’ özelliğiyle ‘şefkat’ duygusu uyandırır.

 

Bedenin ritmik düzeninde koruyucu etkisi olduğu bilinir. Eğer sakinleşmeye ihtiyacınız olduğun bir gündeyseniz ve insanlardan olumlu tepkiler alma ihtiyacınız varsa tercih edeceğiniz renk yeşil olmalıdır, doğayla iç içe olmak fakat o anki durumunuzdan dolayı böyle bir şey mümkün değilse, doğayı kendi içinizde arayıp renklerin büyüsüne kendinizi kaptırıp yeşil rengi tercih edebilirsiniz.

 

Size karşı olumsuz tavır sergileyen bir patronunuzla iş yemeği içindeyseniz yine yeşil ‘şefkat’ içinde özelliği barındırdığından o gün seçiminizi yeşilden yana kullanabilirsiniz. Huzurlu, şefkat dolu, sakin, özgüveni yüksek, insanlarda güzel etkiler uyandıracak bir gün istiyorsanız bugün yeşil günüdür.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir