Yeni Sezonun Yeni Model Tesettür Kabanları Çok Şık

Sonbahar yağmurlarının hissedilmeye başladığı şu günlerde vitrinlerde tesettür kaban modellerine rastlamaya başladık. Yeni sezonda tesettürlü hanımların kullanımlarına özel, şık ve mevsim etkilerinden korunabileceğiniz tasarımlar bulabilirsiniz. Beden ölçülerine göre seçilen kıyafetler üzerinde çok daha şık duracaktır. Yeni sezonun renkleri arasında saks mavileri, gri, ekru, lacivert, yeşil, haki, mor, camel ve siyah gibi renkler öne çıkıyor. Yarım boy modeller sunulsa da genellikle diz altı kaban modelleri de vitrinlerde yerini alan tasarımlar arasında yer alıyor.

 

Düğmeli Tesettür Kaban Modelleri

 

Zayıf tesettürlü hanımlar için düğmeli modeller oldukça şık olabiliyor. Tek düğmeli, geniş cepli ve yakalı modeller yeni tasarımlar arasında yer alıyor. Gri modellerde siyah biyeler kullanılabiliyor. Bu modelleri de siyah eşarplarınız ile günlük kullanımlarınızda da şık olacak şekilde tamamlayabilirsiniz. Spor modellerde de daha çok düğmeli tarzlar öne çıkıyor. Lacivert birkaç sezondan bu yana tercih edilen modern ve trend ürün seçimleri oluyor. Yarım pardesü tasarımlarında kuşaklı ve düğmeli modellerde seçilebilir.

 

Genç tesettürlü hanımlar için ise kaban seçimleri genellikle kapüşonlu modeller arasından olmaktadır. Kürk detaylı kapüşon detayları da farklı modellere daha genç bir hava katmaktadır. Kapüşonlu modellerde belden bağcıklı ve geniş yakalı modellerin trençkot havasında daha modern tasarımlar olarak tanımlanabiliyor. Günlük kullanımlarınız için hırka tarzında modeller kullanışlı olabilir. Geniş cep detaylarını farklı tasarımlarda kaban modelleri üzerinde bu sezon çokça göreceğiz. Geçtiğimiz sezon kırçıllı tasarımlar oldukça trend olurken, yeni sezonda da bu tasarımların devam ettiği görülüyor.

 

Modern Tesettürlü Hanımlar İçin Şık Mantolar

 

Kapitone detaylı tesettür manto modelleri daha çok spor tarzlarda tesettürlü hanımların tercihi olurken, son dönemlerde çok şık tasarımlarla klasik, şık ve zarif tarzlara da hitap edebiliyor. Manto seçimi tesettürlü hanımlar için daha kibar kullanımlar anlamına geliyor. Pardesü tarzında ayaklara kadar uzanan mantolar, hakim yakalı, kürk detaylı olarak tercih edildiğinde çok daha şık bir imaj oluşturabilir. Kaşe özelliklerde sunulan manto modellerinde lacivert, siyah ve yeni sezonda camel renk tonları öne çıkıyor. Omuz kısımlarında apoletleri bulunan, belden kemerli ve düğmeli modeller ise çalışan tesettürlü hanımlar için güçlü bir tarz göstergesi olabilir. Şık seçimler yaparken şık detaylar öne çıkabilir. Haki renk tonu da şık kullanımlarda tercih edilen zarif kullanımlar arasında yer alıyor. Parlak safran renk tonlarında bir şal ile çok hoş bir şekilde kombine edilebilir. Ön kol biritli modellerde fermuar kullanımları ile trend kullanımlar elde edilmekte ve mürdüm renk tonunun birkaç sezondan bu yana yükselişi bu sezonda sürmektedir.

 

Pardesülerde Rengârenk Dönem

 

Pardösü denildiğinde düz, uzun, renksiz tasarımlar akla gelmekte idi. Artan tesettür giyim çeşitliliği ve değişen tasarımlardan nasibi alan tesettür pardesü modelleri, her tarza ve kullanıma uygun tasarımlarda sunuluyor. Gri, siyah ve lacivert renklerinin dışında yeni sezonda mürdüm, turuncu, haki, petrol mavisi gibi renk tonlarında modellerde bulunuyor. Pelerin detayları elbiselerden sonra pardösülerde de yer almaya başladı. Yaka kısımlarında kullanılan deri detayları ile bellerde ince deri kemerler kombine edilebiliyor. Etek uçlarında asimetrik kesimler, yaka kısımlarında trençkot havası ve modası hiç geçmeyen kırmızı renk tonu ile tarzınız ile uyumlu model tasarımları elde edebilirsiniz.

 

Sonbahar- kış sezonunda sunulan modeller daha çok kaban kullanımları şeklinde olabiliyor. Fermuarlı modeller özellikle biraz kilo fazlası olan tesettürlü hanımlar için daha hoş ve uygun tasarımlar olabiliyor. Yeni sezon tesettür giyim vitrinlerinde tesettürlü hanımların rahatlıkla kullanabileceği özel tasarımlar, şık kullanımlar, birbirinden özel renk tonları ve detayları ile sunuluyor.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir