Tesettürde Tarzı Ve Moda Çizgileri

Tesettür tercih eden bayanlar için moda sektörü yoğun çalışma içerisinde. Her gün yeni ürünlerin piyasaya sürüldüğü sektörde binlerce model ve çeşit ortaya çıkmaya başladı. Kaban, tesettür tunik, eşarp, ferace ve uygun ayakkabı ile pantolonlar kadınların hizmetine sunuluyor. Peki, tesettür giyimde fiyatlar ve modeller nelerdir? Nasıl bir tarz belirlenmeli? Tesettür giyimde kombin nasıl yapılır?

 

 TESETTÜR KABAN MODELLERİ

 

Tesettür giyimde kışın en çok alınan kıyafet kaban. Kadınların güzel kaban tercihleri zevklerini ve tarzlarını dışa vurmalarını sağlıyor. Kaban modelleri ve fiyatları, ürünün model ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Kaban denince tek tip model akla gelebilir fakat birçok değişik tarzda, renkte ve modelde kaban bulabilmek mümkün.

 

Kaban modellerinde ilk model dönemin modası fuşya rengi kaban. Fiyat aralığı 200 Türk lirası ile 300 Türk lirası olan bu kaban rengârenk olması ve tüm kıyafetler ile uyum sağlaması sayesinde bu sezon kadınların tercihlerinde sıkça yer aldı. Hardal rengi kadınların kabanlarda tercih ettiği bir diğer model. Bu kabanın fiyatı da 200 Türk lirası ile 300 Türk lirası arasında. Kapüşonlu siyah kaban ile gri renkli kabanlarda sık sık tercih edilenler arasında yerini almaktadır. Bu kabanlarda da fiyat aralığı 100 Türk lirasından başlayarak 400 Türk lirasına kadar çıkabilmektedir. Vişne ve bordo renkli kabanlarda sezonun gözdelerindendir. Fiyat aralığı 100 Türk lirası ile 400 Türk lirası aralığında.

 

 TESETTÜR FERACE

 

Tesettür ferace modelleri ve fiyatları tesettür giyimde en çok ferace tercih eden bayanlar tarafından merak edilmektedir. Ferace giyim yaz kış her mevsim tercih edilebilir. Her mevsime özel bulunan ferace giyim bu sayede bayanların yıl boyu giyebilmesine olanak sağlıyor. Ferace çeşitleri denince fermuarlı modeller ilk olarak akla gelmektedir. Bu modelin değişik renkleri mevcuttur. Haki altın, lacivert, somon siyah, siyah, bordo, yeşil, beyaz ve ikili üçlü renk kombinleri de bulunan ferace modelinin fiyatları kalite ve markaya göre değişmektedir. Fakat ferace çeşitleri genellikle uygun fiyatlara satılmaktadır. Herkesin alabileceği şekilde satılan ferace çeşitleri, 39,90 Türk lirası civarlarından başlamaktadır. 129,90 lira ve daha fazla fiyata da ferace bulunmaktadır. Bayanların marka ve model tercihleri fiyatları etkilemektedir tabi ki.

 

 TUNİK

 

Tunik tesettür giyimde bayanların önde gelen tercihlerinden olmaya devam ediyor. Uzun tunikler modelleri bayanlar tarafından beğenilerek kullanılmaktadır. Tunik modelleri ve fiyatları. Konusunda sıkı araştırmalar yapan bayanlara bir fikir kazandırmak için biz de araştırma yaptık tabi. Tunikler kaban ve ya ferace modelleri gibi birbirine benzeyen modellerden oluşmuyor sadece. Tunikler de renk kombinleri, yazılı ya da yazısız modeller, değişik renkler bulunmaktadır. Yün tunikler kış için penyeler ise yaz ve bahar için tercih edilir. Taş işlemeli tunik modeli tercih edenler için fiyatlar 69,90 civarlarında bulunmaktadır. Yün tunik almak isteyen bayanlar 129.90 Türk lirasına kadar bulunabilmektedir. Tabi lüks tercihleri fiyatı arttırabilir. Tuniklerde baskılı modeller ve yaz modelleri tercih edenler için 39.90 civarlarından başlayan fiyatlar 119,90 Türk lirasına kadar satılabilmektedir. Tabi bu bayanların tercihlerine bağlıdır. Sade sevenler ya da daha çılgın modelleri tercih edenler içinde tunik modelleri bulunuyor. Bayanlar için en fazla kullandıkları tuniklerin kalitesi ve modeline göre fiyatlar artmakta ya da azabilmektedir.

 

Tesettür giyim kaliteli ürüne göre daha fazla fiyatlara satılabilmektedir. Bugün 10 liraya bulabileceğiniz bir ürünü 200 liraya da almak mümkün. Bu araştırma ve fiyat karşılaştırması yapılmasına bağlı bir durum. Tesettür giyim modelleri için mutlaka araştırma yapılması bütçe açısından faydalı olacaktır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir