Tesettür Giyimde Modern Tasarımlar Nelerdir?

 

            Tesettür giyim modellerinin tasarımlarında görülen modern çizgiler giderek artıyor ve tesettür giyimin bütün konseptlerinde öne çıkıyor. Abiye kıyafetler de modern çizgiler daha sık görülürken özellikle günlük giyim tercihi olan tunik, ferace ve pardösü gibi tesettür giyim modellerinde çizgi olarak ortaya çıkan modern tasarımlar renk anlamında da kendini gösteriyor.

 

Abiye Modellerde Modern Tasarımlar

 

           Tesettür giyim abiye modellerinde görülen modern çizgiler kendisini etek, ceket tasarımı olarak ortaya çıkartırken klasik anlamda görülen dantel ve nakışlar da bu modeller de kendini daha sade ve modern çizgilere bırakıyor. Etek ceket tasarımlı kemerli abiye elbise modelleri, modern abiye tasarımı olarak özel bir tercihtir. Çok sayıda renk alternatifi olan bu modelde takım elbiseyi andıran tasarımı sunan etek ceket tasarımlı abiye elbise, kemer kısmında bulunan gold tasarımlı kemer ile abiye zarafeti sunarken eteğinin uzunluğu ve bolluğu ile rahat bir tercih oluyor. Bu modelde tek renk tasarımı görülürken yalnızca kemerde farklı renk kullanılabiliyor. Eşarp, çanta ve ayakkabı tercihlerinde bayanlar özgürken kıyafet tercihi ile tek renk olarak genellikle krem gri ve beyaz gibi açık renkler ve kullanılabiliyor.

 

Tunik Modellerinde Modern Detaylar

 

Modern çizgilere ayak uyduran tesettür giyim modasında en sık modern detay kullanılan model tuniklerdir. Tuniklerin geniş yüzeyi sayesinde tasarımcıların kullanabileceği fazla alan vardır. Bu alanda yani ön yüzü, baskı anlamında farklı modellere yer veriliyor. Bisiklet baskılı yazlık tunik modelleri modern takımlar arasında belki de en sıra dışı modeldir. Çiçekli, renkli ve özel grafik tasarımı ile ya modern çizgiler sunan bu modelin yanında boydan düğmeli kolyeli tunik de kareli tasarımı ile modern çizgileri bünyesinde barındırıyor.

 

Modern tasarımın bir diğer ürünü olan puantiyeli tunikler de modern bir görüntü sunarken puantiyeli modeller haki, mor ve krem gibi renkleri ile beyaz zemin üzerine tasarım oluşturuyor. Modern tunik modellerinden en dikkat çekici olan tasarım ise kot tunik modelleridir. Kolye, kemer ve spor ayakkabı gibi unsurlarla sportif ve modern bir tarz haline geliyor. Bu modeller arasından tarza göre seçim yapılırken tasarım seçeneği olarak modern tasarımlı seçenek arasından özgür seçimler yapılabiliyor.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir