TESETTÜR GİYİMDE MODA

Son yılların hızla gelişen sektörlerinden olan tesettür giyim de çeşitlilikte de artış görülmektedir. Tesettür giyim alt grup, üst grup ve eşarp grubu olarak gruplandırılmaktadır. Renklerde hemen her renk tercihler arasında bulunmaktadır. En yeni ve en moda tesettür kıyafetler bayanların dikkatlerini çekmektedir. Bu tarz kıyafetlerin yanı sıra ayakkabı, çanta ile uyum sağlanmaktadır. Tesettür kıyafetlerde daha çok uzun ve bol kesim kıyafetler kullanılmaktadır.

Tesettür giyim tercih eden kişiler için öncelikle üst grupta oldukça fazla modeller üretilmektedir. Tunik ve gömlek tarzı kıyafetler günlük rahatlıkla kullanılmaktadır. Tunikler diz altı ve diz üstü olmak üzere iki boy çeşidinde üretilmektedir. Gömlekler ise kot, keten ve pamuklu kumaştan üretilmektedir. Alt grup giyim çeşitleri arasında ise pantolon ve etek oldukça fazla tercih edilmektedir.

Pantolon kumaşları içinde kot ve keten en kullanışlı ve en rahat modeller arasında bulunmaktadır. Tunik ve gömlek ile rahatlıkla kullanılmaktadır. Elbise ise günlük ve özel günler olarak iki çeşit kullanıcıya sunulmaktadır. Bunların yanı sıra düğün ve nişan gibi özel günlerde tercih edilen abiye, en şık modelleri içermektedir. Tüllü, simli, pullu kumaşlarla üretilerek oldukça dikkat çeken ürünler bulunmaktadır.

Tüm bu ürünlerin yanı sıra en çok kullanılan kap, pardesü, ferace, kaban modelleri ise genellikle sade ancak modern tarzda modeller içermektedir. Diz üstü, diz altı ve bileğe kadar olan boy seçenekleri bulunmaktadır. Belden kemer, pili, düğme ve fermuar detayı ile modellere farklılık katılmaktadır. Son zamanların en moda ürünleri arasında pelerinli kap ve panço da fazlasıyla tercih edilmektedir.

Hafif topuklu ya da dolgu topuklu ayakkabılar ile tamamlanarak, şık bir çanta ile uyum sağlanmaktadır. Daha çok gezmeye giderken tercih edilmektedir. Renkler de ise yazın açık renkler tercih edilirken kışın ise daha çok koyu renkler kullanılmaktadır. Son bir kaç senenin en moda ürünleri arasında bir de yelek bulunmaktadır. Mint yeşili, pudra, somon rengi en güzel renkler arasında bulunmaktadır. Eşarp ya da şal seçimi kişinin zevkine bırakılmaktadır. İpek, şifon, saten ve pamuklu kumaştan üretilen şallar en çok kullanılanlar arasında bulunmaktadır.

  • Duygu

    çok harika bi blog kapalı,tesettürlü olmama rağmen çok tarz ve çok modaya uygun

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir