TESETTÜR GİYİM TASARIMLARI İLE BÜYÜLÜYOR

Tekstil sektöründe tesettür giyim alanında artık yeni özel tasarım ve modeller ile geniş bir ürün yelpazesi oluşmuştur. Kapalı giyimin sadeliğine değişik tasarımlarla renk katılmıştır. Bayanların inançlarına uygun olarak örtünmesine uygun ve şıklıklarından taviz vermeyecek şekilde tasarımlar üretilmektedir.

Tesettürlü bayanların girdiği her ortama uygun olabilecek şekilde kreasyonlar hazırlanmaktadır. Değişik renk seçenekleri ile bayanların zevkine her yönden hitap eden ve giydiklerinde, kendini rahat hissedebilecekleri modellerin üretilmesiyle tesettür giyim tekstil alanında yükselişe geçmiştir. Ülkemizde ve yurtdışında birçok marka muhafazakâr hayatı tercih edenler için özel olarak ürün üretmektedir. Sadeliği şık aksesuarlarla tamamlamakta ve göz kamaştırmaktadır. En tamamlayıcı aksesuar olan eşarp, değişik model, form, renk ve desenlerde bulmak hiç zor değil. Bayanlar eşarp tercihini genellikle ipek kumaştan tercih etmektedir.

İpek kumaştan üretilen eşarplar kaygan, kırışmayan yapıdadır. İpek eşarplarda ütüleme, iz bırakma ve kırışma sorunları olmaz. Günlük yaşam için de özel günler için de tasarımları olan tesettür giyim hanımların her yere rahatlıkla gidebilmesini olanak sağlamaktadır. Eşarp, ayakkabı ve çanta aksesuarları ile şıklıklarını tamamlayan hanımlar için tesettür giyim vazgeçilmez bir sektör alanı olmaya devam etmektedir. Modacılar tekstil sektörünün bu alanında da defileler düzenlemekte ve talep görmektedir. Tesettür giyim makyaj ile tamamlanmasıyla modeller kombine edilmiş olmaktadır. Dış giyime yönelik olarak üretilen pardösüler tesettür giyimin en önemli ürünüdür. Tesettür giyimde çoğunlukla ince kumaşlar kullanılır ve üretilen tüm modeller kapalılara uygun olarak uzun bir şekilde tasarlanır. Açık giyimde mevcut olan hemen hemen her model tesettür giyim modellerini uyarlanmıştır. Her sezon yenilenen kreasyonlar bayanları büyülemeye devam etmektedir. Tesettür giyim denilince; pardösüler, tunikler, uzun etekler, pantolonlar, uzun yelekler, abiye elbiseler, boneler, eşarplar, şallar, hırkalar ve gömlekler gibi birçok çeşit akla gelmektedir. Bunlar dışında ferace, panço, boyunluk ve tesettür giyimine uygun olan kaban ve montlar akla gelmektedir. Yaz sezonunda denize girmek isteyen kapalı hanımlara mayo yerine haşama ile kurtarıcı olmaktadır. İnternet üzerinden online olarak tesettür giyim alanında alışveriş imkanı da bulunmaktadır.

  • Nurfeza

    Siteniz çok başarılı olmuş tebrik ederim...

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir