Tesettür Giyim Modası

 

Tesettür, ‘örtünme’ anlamına gelen bir kelimedir. Eller, ayaklar ve yüz hariç, bütün vücudun belli olmayacak şekilde kapanmasına tesettür giyim denilmektedir. Etek, bluz, ferace, pardesü, kombin, kap, kaban, tunik, tesettür pantolon, tesettür eşofman ve başörtüsü, tesettür giyim çeşitleridir. Transparan, yırtmaç ve dekolte gibi terimler, tesettür giyim tarzının ögeleri değildir. Avrupa giyim tarzını temsil eden transparan, yırtmaç, dekolte ve çıplaklık gibi terimler, ahlak sınırlarını zorladığından, toplum ahlakını bozar. Ancak tesettür aileyi koruduğundan, dolayısıyla toplumu korumaktadır.

 

MEVSİME GÖRE ÜRETİM YAPILMAKTADIR

 

Kışlık giyim çeşitlerinde polar, yünlü ve kadife giyim kumaşlar kullanılmaktadır. Astarlı ve kaban şeklindeki dışarı giyim tarzları da üretilmektedir. Avrupa modasından tamamen farklı olan ve örtünmeye dayalı tesettür giyim, yaz aylarına özel modellerinde keten, penye ve benzeri kumaşlar kullanır. Düğmeli, Fermuarlı, kemerli, kapüşonlu, astarlı ve deri desenli modelleri ile aradığınız mükemmel modelleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

 

FERACELER BAŞÖRTÜSÜ İLE GİYİLDİĞİNDE TESETTÜR OLUR

 

Başörtüsü tesettürün temel giysidir. Ancak ferace, etek ve pardesü gibi tesettürlü giysilerle takımdır. Yırtık kot, tayt, mini etek ve benzeri dekolte tarzlarla takım değildir. Bu giysilerle başörtüsü tesettürü oluşturmaz. Başörtüsüz tesettür olmadığı gibi, tek başına da tesettürü tamamlamaz.

 

Hac ve Umre ibadetinde ferace tercih edilmesi, tavaf için çok kolaylık sağlamaktadır. Namaz ve tavaf konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır.

Günlük yaşamımızda kullandığımız ferace ve çeşitleri, oldukça geniş bir üretim ağına sahiptir. Başörtüsü modelleri ile takım oluşturmaktadır.

 

RENK VE MODEL ÇEŞİTLERİ SEÇİMİ ZORLAŞTIRIYOR

 

Binlerce renk ve desen, yeni modeller ve bu modellerin anında internetten yayınlanmasıyla, seçim yapmayı zorlaştırıyor. Tezgâha gelmeden, direkt olarak müşteri ile buluşan modeller, kısa zamanda tükenmektedir. Etkili modellerle üretilen ferace ürünleri, uyumlu renklerle üretilmektedir. Kargo seçenekleri ile anında sipariş olanağı sunulmaktadır. İçeri ve dışarı giyim modelleri ile üretilen ferace ve pardesü modelleri, kısa zamanda tükenmektedir.

 

Etekler ayaklara kadardır. Bluzların göğüs kısımları kapalı olur. Feraceler dekolte yırtmaçsızdır. İnce ve dar olarak üretilmemektedir. Tesettür giyim modelleri ile aradığınız tesettürü bulabilirsiniz. En iyi tesettür modelleri ile başörtüsü modelleri takım olarak üretilmektedir. Renk ve model uyumu vardır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir