Saç Dökülmesiyle Savaşda Etkili Serum

Saç dökülmesi yaşın ilerlemesiyle karşılaştığımız önemi sorunlardan biridir. Saçların dökülmesi hem kadınlarda hem de erkeklerde 30’lu yaşların başından itibaren görülen ve 40’lı yaşlarda artan bir problemdir. Her şeyden önce mutlaka bir uzman doktor tarafından hangi nedenden dolayı ve ne tip bir sorunla karşı karşıya olunduğunun tespit edilmesi gerekmektedir.

Saçlar bazen yoğun stres, hamilelik, yüksek ateşli hastalıklar, kullanılan bazı ilaçlara bağlı da dökülebilir. Bu gibi durumlar geçici olmakla birlikte devam etmesi halinde mutlaka önlem alınmalıdır. Kalıtımsal saç dökülmesi ise erkeklik hormonunun saç köklerinin üzerindeki olumsuz etkileri sonucu meydana gelen bir problemdir.

Saç telleri zayıflar, uzaması yavaşlar ve dökülmeler alın bölgesinden enseye doğru devam eder. Çok eski çağlardan beri insanların baş etmeye çalıştıkları saç dökülmesi problemi için çok çeşitli araştırmalar yapılmıştır. Bioxcin saçların dökülmesini önlemek, kalan saçların köklerini güçlendirmek ve yeniden saçların çıkmalarını sağlamak amacıyla geliştirilmiş bir serumdur.

Bioxcin tamamen bitkilerden destek alınarak geliştirilmiş doğal bir üründür. Bioxcin en az üç ay düzenli kullanmak şartıyla düzenli kullanıldığı takdirde saç köklerini güçlendirir, saçların dökülmesini yavaşlatır, yeni saçların çıkmasına yardımcı olur. Klinik çalışmalar sonucu iki ay düzenli kullanıldığında %46, dört ay sonunda %77, altı ay sonunda %90 a yakın saç dökülmesini azalttığı görülmüştür.

Bioxcin içerisinde suda eriyen B kompleks vitamini olan Bioxcin, Avitamini,B1,B2,B5,B9 vitaminleri, bakır, kalsiyum, çinko, demir, kemferol, apigenin, mirisetin,omega6-9 vardır. Bioxcin saç ve tırnak geliştirici vitamin olarak saç tellerinin güçlenmesini sağlar. Saçın kalitesini arttırır.

Saçın kalınlığı ve uzama hızını da arttırır. Ayrıca diyabet hastalarında kan şekerini düşürdüğü görülmüştür. Diyabet hastalarında 10mg a kadar Bioxcin kullanımı sonrası herhangi bir komplikasyon görülmemiştir. Bioxcin eksikliğinde saçlarda dökülme, zayıflama, saçların uzamasında yavaşlama, tırnaklarda kırılma, kopma, beyaz noktaların oluşması, yumuşama görülür.

Ayrıca Bioxcin eksikliğinde tüm B vitamini eksikliklerinde olduğu gibi depresyon, kan şekerinin yükselmesi, kas ağrıları, mukozada iltihaplanma, kansızlık görülmesine neden olur. Kemferol, apigenin ve mirisetin kan damarlarını genişleterek kan dolaşımını hızlandırıp saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur. Omega6-9 ise saçların dökülmesine karşı saç köklerinin güçlenmesini sağlar. Bioxcin serum, şampuan, tablet olarak kullanılabilir.

Bioxcin serum özellikle saç dökülmesinin olduğu ve zayıf saçların bulunduğu bölgeye banyodan sonra saçlar nemliyken ellerle masaj yaparak bir dakika boyunca dairesel hareketlerle yedirilir. Saçlar durulanmaz, serum saç da kalmalıdır. Bioxcin şampuanla beraber daha etkili olacağı görülmüştür. Güçlü ve sağlıklı saçlar için Bioxcin destekleyici ve yardımcı bir üründür.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir