PARFÜMÜN HAYATIMIZDA Kİ ÖNEMİ

Kadınların cazibesi hayatta vazgeçilmezi olan parfümler büyük öneme sahiptir. Parfümün geçmişi çok eskilere dayanmaktadır. Mezopotamya’ ya kadar dayanan parfümün gelişim sürecini ilk kez Fransızlar kötü kokuları ört bas etmek için kullanmaya başlamışlardır. Bu şekilde önem kazanan parfümler gelişim sürecinde çeşitlilik göstererek özellikle bir çok kadına günlük hayatlarına ilham kaynağı olmuştur. Erkekler için parfüm parfümdür, güzel kokudur. Fakat bayanlar bu konuda oldukça seçicidir. Kendi ruhuna hitap etmeyen parfümü hemen çöpe atabilirler. Alanında çok çeşitlilik gösteren kadın parfümleri oluşumlarına göre içeriğine göre oldukça zengindir.

Parfüm seçimi yaparken aceleci olmamalısınız çünkü parfümü ilk sıktığınız da kokusu ağır gelecektir. Biraz dağılmasını beklerseniz belki de hayatınızın kokusunu bulmuş olacaksınız. O yüzden biraz sabır işidir. Özellikle erkekleri etkileme yöntemlerinden biridir. Ruhunuza hitap eden bir parfümü satın aldığınızda özellikle teninizle uyumlu olmak zorundadır işte o zaman etkilemek istediğiniz bir erkeği sadece konunuzla etkileyebilir etkiniz altına alabilirsiniz.

Kadın parfümleri arasında genellikle kalıcılığı uzun olan parfümler tercih edilmektedir. Bu kalıcılığa sizlerde etki ederek süresini daha da uzatabilirsiniz. Özellikle saçlara sıkılan parfüm gün boyu etrafınızdakileri etkisi altına alacaktır. Kıyafetlere sıkılan parfüm de kalıcılık sağlar. Özellikle bilek içi ve kulak arkasına sıkılan parfüm hemen etrafa etki edecektir.

Her parfüm herkeste aynı etkiyi göstermez çünkü herkesin ten ve hormonal yapısı farklıdır. Arkadaşınızın parfümü sizde aynı etkiyi göstermeyecektir. O yüzden teninize uygun olan parfüm seçimini daha doğru şekilde yapmalısınız. Seçilen kokular kişilerin karakter yapısıyla da doğru orantılı olmalıdır. Sürekli parfüm değiştirmemek için doğru seçimi yakalamak gerekir. Teninize uygun seçilen parfümler sürekli kullanım halini alır bu durumda bu koku sizin kimliğinizi oluşturur. Örneğin yoldan geçerken bir arkadaşınız sizi kokunuzdan yıllar sonra bile tanıyabilir. Bu da hoş bir izlenim, hatırlanma duygusu ve mutluluk verir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir