PARFÜM KULLANIMI TARZINI TAMAMLAYAN EN ÖNEMLİ FAKTÖRDÜR

İster kadın olsun veya isterse erkek her birey karşısındaki kişiyi etkilemek ve toplum içerisinde beğenilmek için kişisel bakımlarına özen göstermektedirler. Kişisel bakım deyince akla erkekte saç ve sakal modelleri, giyim tarzı, kullanılan saat vb. aksesuarlar ve kullanılan parfüm çeşidi gelmektedir. Kadında ise kişisel bakım; saç modelleri ve renkleri, elbise ve kıyafet çeşitleri, kadınların kullandığı küpe bilezik ve kolye gibi aksesuarlar ile kadınların parfüm çeşitlerini akla getirmektedir.

Özellikle kadınların giyim ve kuşam şekilleri erkeklere oranla daha fazla detay gerektirdiğinden kadınlar ayna karşısında erkeklere oranla daha fazla vakit geçirirler. Bu durum her ne kadar erkekleri bekletse ve bu nedenle erkeklerin canını sıksa da bir erkek gördüğü zarafet ve güzellik karşısında tüm yorgunluğunu unutmaktadır.

Erkeklerin yakışıklı ve karizmatik görünmelerinde, kadınların da güzel ve çekici duruşlarında etkili olan en önemli unsur kokudur. Yani bir erkek veya bir kadın ne kadar çekici ve etkileyici bir kokuya sahip ise o derecede bakışları üzerlerine toplarlar. Koku insanlığın ilk zamanlarından beri karşı cinsler arasında bir etkileme aracı oluştur. Çok eski çağlarda insanlar bitki ve meyve çiçeklerinden kokular elde ederek kendilerini toplum içerisinde popüler bir konuma getirmeye çalışmışlardır. Bugün ise durum pek farklı değildir. Değişen şey sadece koku çeşitleridir. Günümüzde her zevke ve her tarza hitap eden parfüm çeşitleri üretilmektedir. Bir erkek veya bir kadın kendi tarzına göre en çok satan parfümler içerisinde en uygun ve en çekici parfümü seçip kullandığında çevresinde ilgi odağı haline gelmektedir.

Özellikle kadınlar etkilemek isteyen erkekler en çok satan parfümler içerisinden en etkileyici parfümü tercih etmelidirler. Bunun nedeni kadınların koku hissinin erkeklerden çok daha derin olmasıdır. Kadınlar erkeklerden aldıkları çekici ve etkileyici parfüm kokularına dayanamazlar. Ancak erkeklerin parfüm seçimlerinde dikkat etmeleri gereken husus her kadının her parfümden aynı derecede haz almadığıdır. Bir parfüm kokusu bir kadında olağanüstü bir etki bırakırken aynı parfüm kokusu başka bir kadına oldukça itici gelebilmektedir. Bu nedenle parfüm tercihlerinizi kız arkadaşınızın zevki doğrultusunda yapmanız gerekmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir