Ortalama Parfüm Fiyatları Ne Kadardır?

Parfümler insanların olduklarından daha güzel kokmaları için üretilmiş karışımlardır. Hem erkekler hem de bayanlar tarafından kullanılan bu ürünler genellikle insanların bir ortama girdiklerinde kokuları ile dikkat çekmek istemeleri nedeniyle kullanılmaktadır. Yediden yetmişe herkes parfüm kullanmaktadır. Parfümler çok çeşitlidir. Bu çeşitlilik parfümlerin kokuları ve fiyatları üzerinde etkili olmuştur.

 

Güzel kokulu parfümler diğer parfümlere oranla daha pahalıdır. Çünkü bu parfümlerin karışımlarında kullanılan bitkiler çok nadir bulunan bitkilerdir. Pahalı parfümlerin bir diğer kriteri ise kalıcılık süreleridir. Ucuz sıradan parfümler bir kaç saatte yok olurken kaliteli parfümler yıkanana kadar üzerinizden çıkmaz. Bu tür parfümlerin fiyatı 1000 liraya kadar çıkabilmektedir.

Her bütçeye uygun kaliteli parfüm bulmak tabi ki de mümkündür. Hem güzel kokulu hem de uzun süreli kaliteli parfüm arayanlar için 100 liraya bile kaliteli parfüm bulmak mümkündür. Eğer bütçeniz kaliteli parfümlere yetecek kadar değil ise kokusu her ne kadar kaliteli parfümler kadar etkili olmasa da kalıcılık süresi uzun olan parfümleri önerebiliriz. Bu parfümlerin kalıcılık süreleri ortalama 3 gündür. Koku olarak ta birçok koku çeşidi mevcuttur. Bu tür parfüm fiyatları 5 ile 20 lira arasında değişmektedir. Gördüğünüz gibi her bütçeye uygun parfüm bulmak mümkündür.

 

Parfümlerin en ayırıcı yanları ise karşı cinste uyandırdıkları etkilerdir. Öyle kaliteli parfümler vardır ki sadece o parfümün kokusuna âşık olacak kızlar vardır. Bu parfümler her bütçeye uygun değildir. Yüksek bütçeli insanlar için ideal parfümlerdir. Parfüm fiyatları belirlenirken de etkililikleri çok önem arz etmektedir. Etkili bir parfümün fiyatı etkisiz bir parfümün fiyatından tabi ki yüksek olacaktır.

Burada önemli olan kriter sizin koku zevkinizdir. Hangi kokuyu daha çok beğenirseniz o kokuyu satın almalısınız. Sırf kızlar beğensin diye sevmediğiniz bir koku sürmek gün boyu size rahatsızlık verir. Bu nedenle kızlardan çok sizin hangi kokuyu beğendiğiniz çok daha önemlidir. Parfümler ilk olarak Fransa’da üretilmiştir. Daha sonra Avrupa’ya ve tüm dünyaya yayılmıştır. Kullanım amacı ilk başta kötü kokuları önlemek iken daha sonra güzel kokmak amacına bürünmüştür.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir