Nemlendirici Hakkında Bilgiler

 

Nem her cilt tipi için oldukça gerekli bir maddedir. Piyasada olan birçok nemlendirici krem mevcut sizin kendi cilt tipine uygun nemlendiriciyi seçmeniz için öncelikle hangi cilt tipine sahip olduğunuzu bilmeniz gerekiyor. Kuru, karma ve yağlı cilt tiplerinin farklı nemlendiricilere ihtiyacı vardır. Eğer cilt tipinizi bilmiyorsanız yapmanız gereken şey bir dermatoloğa veya bir makeup artistte sormak olacaktır. Nem cildin yaşlanmasını ve kırışmasını engellediğinden cilt için çok önemlidir. Göz altındaki morlukların, ciltteki pullanmanın ve kırışıklığın en önemli sebebi nemsizliktir. Bu yüzden cildinizi her gün sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez nemlendirmeye özen göstermelisiniz.

 

Yağlı ve sivilceli cilt tipleri için nemlendirici: Yağlı cilt tiplerinin de neme ihtiyacı vardır. Yağlı cilt tipine sahip kişiler genelde daha fazla yağlanmasından veya yeterince neme sahip olduklarını düşündüklerinden dolayı nemlendirici kullanmazlar. Bu tamamen yanlıştır cildinizin yağlı olması nem ihtiyacının olmadığı anlamına gelmez. Bu cilt tipleri için oil -free adı verilen içinde yağ bulundurmayan nemlendiriciler üretilmiştir. Bu nemlendiriciler hem ciltteki yağ oranını dengeler hem de cildi doğru bir şekilde nemlendirir.

 

Kuru cilt tipleri için: Kuru cilt tipleri için nemlendirici çok önemlidir. Kuru cilt tipine sahipseniz kırışıklık sorunuyla çok erken karşılaşacaksınız demektir. Bu yüzden cildinizi düzenli olarak yoğun nemlendiricilerle nemlendirmelisiniz. İçerisinde bitkisel yağlar içeren mineral ve kolajen benzeri ürünler cildin nem ihtiyacını çok iyi bir şekilde karşılamaktadır.

Normal cilt: tipine sahipseniz su bazlı ve içerisinde yağ bulundurmayan nemlendiriciler kullanmalısınız.

 

Hassa cilt tipleri: için piyasada çokça kullanılan hassas ciltler için uygundur etiketli nemlendiricilere göz atmalısınız bu ürünler içerisinde parfüm ve alerjenler içermediği için ciltte herhangi bir yan etkiye sebep olmayacaktır. Yağ ile nemlendirme: Yağların ciltte onarıcı etkisi vardır bunun yanı sıra çok iyi nemlendirici görevi görmektedirler. Aktarlarda satılan doğal yağlar cildinizi yoğun bir şekilde nemlendirmeye ve onarmaya yardımcı olmaktadır. Özellikle organik hindistan cevizi yağı en kuru ciltleri bile çok kolaylıkla nemlendirme özelliğine sahiptir. Eğer cildiniz çok kuruysa ve nemlendiriciler fayda etmiyorsa aktarlarda satılan organik yağlara göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir