Modaselvim’de Gömlek Tunikler

 

Yaz aylarının gelmesiyle tuniklerde değişiklik yaşanmaya başlandı. Model olarak kullanılan kumaş olarak ve desen olarak farklı tunik desenleri tesettür modasında daha çok ön plana çıktı. Tunik seçenekleri arasında her yerde kullanabileceğiniz modeller bulunuyor. Bunları da ancak farklı modelleri görerek ve deneyerek karar verebilirsiniz. Günümüzde tuniğin kullanımı pek çok alana yansıdı. Genellikle pantolon üstü kullanım için uygun tunikler artık pardesü ve ince kabanlarında yerini alarak özellikle ilkbahar ve son bahar aylarında trendi sağladı.

 

Kaban Tunikler

 

Bu tunik modelleri daha çok bahar aylarında tercih ediliyor. İstereniz düz model isterseniz desenli model tunik çeşitleri bulunuyor. Dilerseniz düz şile bezinin üstüne çiçek motifleri ekleyerek çok şık tunikler elde edebilirsiniz. Tuniklerde çiçek desenlerinin kullanım yeri de ayrı bir önem taşıyor. Özellikle tuniğin alt kısına işlenen küçük ve renkli çiçek desenlerinin yanında üst tarafından boyuna kadar uzanan yere küçük renkli çiçek desenli tunikler çok moda. Rahat ve şık görünüşleriyle tunikler adeta günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından biri haline geldi.

 

Şık Modeller

 

Yaz aylarında özellikle şile bezinden tunikler daha çok kullanılıyor. Bu da şile bezinin üstüne işlenen renkli çiçek desenlerini ön plana çıkartıyor. Tuniklerinizi daha canlı hale getirmek için sizde birkaç ufak parça ekleyebilirsiniz. Tunik modelleri arasından bir seçim yapacaksanız bunları nerede kullanacağınız çok önemli. Farklı modeller arasında sizde kendinize yakışan en yeni trend tunikler arasından bir seçim yaparak modayı ve şıklığı yakalayabilirsiniz.

 

Desenli Tunikler

 

Tunikler düz parçalar halinde ilk olarak kullanıldı. Daha sonra farklı kesim modelleri eklendi ve daha sonra da tuniklere desen eklenmeye başlandı. Günümüzde binlerce modelde farklı tunikler bulunuyor. Örneğin tül ve saten kumaş tunikleri özel davetlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanında şile bezi, keten, kot ve penye tunikler günlük kullanım için daha uygun. Bu tunikleri bir parça olarak kullanarak sade bir şıklığı elde edebilirsiniz. Tunikleri kullanarak aksesuar kullanmanız da çok önemli. Uzun kolyeler ve broşlar takarak hem günlük şıklığı hem de özel davetlerde şıklığı yakalayabilirsiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir