Kozmetikte İpuçları

Nivea çok uzun yıllardır ürünleri ile bize bakım sunan bir markadır. Makyaj temizleme jelleri, cildin yağlanmasını ve parlamasını engelleyen jelleri, nemlendirici ile kulvarının lideri durumunda. Ürünlerini kuru, normal ve yağlı ciltler için ayrı ayrı üreten marka her cilt tipine ayrı ayrı özen göstermektedir. Özellikle göz makyaj temizleyiciler müşterilerinin bir numaralı tercihidir. Cilt bakımında önderliği kimseye kaptırmayan bir markadır.

 

ERKEK BAKIM ÜRÜNLERİ

 

 Bvlgari lüksün vücut bulmuş markasıdır. Tarzı ile farı ve kaliteyi bir arada arayanların gözde markasıdır. Kozmetik, takı, mücevher, saat her alanda daima en iyi olmayı başarmış bir markadır. Ürettiği her üründe en iyisi olmayı amaçlayarak karizma olmayı elden bırakmayan nadir markalardandır. Her kreasyonda zarafeti, lüksü ve göz alıcılığı zirvede yaşamayı başarabilmektedir.

 

Erkek parfümleri ve bayan parfümleri için ilk dikkat edilecek nokta alınacak parfümün kişiliği ve tarzı yansıtır kokular olmasıdır. Birçok marka var ve hangisini seçmeniz gerektiği konusunda zorlanıyorsanız birkaç seçenekle ve nasıl seçilmesi gerektiğine dair birkaç tüyo ile yardımcı olalım.

 

Öncelikle parfüm seçmeye gittiğinizde birkaç kokuya baktıktan sonra muhakkak ara vermelisiniz çünkü bir süre sonra bütün kokular size aynı gelmeye başlayacaktır. Ayrıca bulunduğunuz mevsim de parfüm seçiminizde dikkat etmeniz gereken noktalardandır. Yaz mevsiminde yoğun kokular yerine daha hafif kokular seçmelidir. Kışın daha oryantal ve baharat kokuları tercih edilebilir. Öneri: Bvlgari.

 

MAKYAJ ÜRÜNLERİ-KOZMETİK MARKALARI

 

 Fondöten makyajın zemin katıdır diyebiliriz. Fondöten seçiminde muhakkak ten rengi ve cilt tipine dikkat edilmelidir. Öncelikle cilt tiplerine uygun fondöteni seçtikten sonra ten rengine yakın olan tonu yakalamak çok önemli. Koyu ten rengine sahip olanlar açık renk fondöten kullandıklarında elleri ve boynu daha koyu renk kaldığı için doğal bir görünüm elde edilmiyor. Fondöteni kullanmadan önce cilde baz amacıyla krem kullanılması fondötenin ciltte eşit yayılabilmesinde yardımcı olacaktır.

 

 Rimel(maskara) seçiminde ise dikkat edilmesi gereken hususlar ise kirpik tipi ve kirpiğin kalın mı yoksa ayrı ve hacimli görünmesini mi istiyoruz? Buna göre uzun ve seyrek fırçalı veya sık ve uzun fırçalı şeklinde rimel seçimimizi yapmalıyız.

 

 Ruj ten rengimize göre kullandığımızda daha koyu veya açık renk olabiliyor. Eğer göz makyajımız ağırsa rujumuzu daha ten rengi tonlarında seçmeliyiz. Göz makyajımız hafif ise koyu renk rujlar tercih edebiliriz.

 

SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

 

Kadınların en önem verdikleri hususların başında gelen saç bakımı için birkaç usta marka vardır. Bu kozmetik ürünlere örnek verecek olursak: Schwarzkopf, Bonacure ve Wella olacaktır. Ürettikleri saç ürünleri ile piyasanın lideri konumundadırlar.

 

BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİ

 

Bebekler dünyaya geldikleri ilk andan beri özenli bakıma muhtaçlardır. Kullanılacak ürünlerin kimyasal oranı düşük ve cilde zarar vermeyecek markalar olmasına dikkat edilmelidir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir