Kozmetik Ürünlerinizi Kendinizi Tanıyarak Seçmelisiniz

Kozmetik Markaları çok çeşitli ürünler üretmekte ve bu ürünlerin seçimini yaparken de marka temsilcileri veya uzmanlardan yardım alabilirsiniz. Ürünlerin seçiminde en önemli faktörde sizin kendinizi de iyi tanıyor olmanızdır.

 

Saç Bakım Ürünleri seçilirken nelere dikkat etmeliyiz?

 

           Saç Bakım Ürünleri her saç tipine göre ayrı üretildiği için saçınızda boya olması, kuru veya yağlı olması ürünlerin seçiminde önemli bir faktördür. Ayrıca özellikle erkeklerin tercih ettiği saç dökülmesini engelleyen ürünlerde bulunmaktadır. Schwarzkopf, Bonacure, Wella gibi markalar ürettikleri saç bakım ürünleri haricinde saçlarınıza kolay şekil vermenize yardımcı olan ve sağlıklı görünmesini sağlayan birçok ürün çeşidi de sunmaktadır.

 

Günlük ve özel günlerde yapacağınız makyaj önerileri

 

           Makyaj Ürünleri seçiminde cilt yapısı, saç rengi, ten rengi gibi önemli faktörler bulunmaktadır. Bu ürünlerden en önemli olanlardan biri olan Fondöten seçiminin doğru yapılması gerekmektedir. Seçeceğiniz Fondöten ten renginiz ile uygun olacak tonlarda seçilmeli ve kullanılan ürün yüzünüzde çok fazla fark oluşmamalı, ayrıca kalın durmamalıdır. Ruj renginiz için alternatif Fondöten seçiminden çok daha fazla alternatife sahiptir. Yaptığınız makyaja uygun tonlarda ve farklı yapılarda ürünler bulunmaktadır. Rimel(maskara) seçiminde de genelde siyah olan tercih edilse de son yıllarda siyahın dahil olmak üzere ton seçimi yapabileceğiniz ürünlerde bulunmaktadır.

 

Cildinizi korumalısınız

 

           Nivea gibi birçok bilinen markada birçok ürün seçeneği bulunmakta ve hepsinin ayrı ayrı özellikleri ve yapısal farklılıkları bulunmaktadır. Her cilt tipine her ürün ihtiyaç duyulmamakla birlikte Cilt Bakım Ürünleri arasında herkesin kullanması gereken farklı yapılarda Nemlendirici kullanılması gerekmektedir. Cildin yaşlanmasını engellememek ve özellikle kış aylarında kurumasını önlemek amacıyla nemlendirici kullanmak gerekir. Erkelerin kullanımına özel Erkek Bakım Ürünleri de son yıllarda çeşit konusunda artış göstermektedir.

 

Koku seçimi için doğru tercihler

 

Koku seçimi belki de en zor seçimlerden birisidir. Farklı tarzlara sahip kokular sizi yansıtıyor olmalı ve size özel olmalıdır. Bvlgari gibi markalarda bulunan Erkek Parfümleri ve Bayan Parfüm alternatiflerinde cilt rengi ve kullanım yeri önem arz etmektedir. Günlük kullanımlar için daha yumuşak kokular tercih edilirken gece kullanacağınız ürünler daha baskın olmalıdır. Ayrıca mevsimsel seçeneklerde göz önünde bulundurulmalıdır.

 

Bebeklerin hassas olduklarını unutmamalısınız

 

Bebekler için Bebek Bakım Ürünleri seçilirken muhakkak doktordan destek alınmalı ve bebeğinize mümkün olduğu kadar doğal ürünler seçmelisiniz.

Tüm ürünler: http://www.glorika.com/

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir