Kozmetik Ürün Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güzel görünmek ve bakımlı olmak her kadının arzusudur. Yaş ilerledikçe tüm vücut yapısı değişmektedir ve vücutta en fazla değişime maruz kalan bölge yüzümüzdür. Cildin deforme olmasını engellemek veya geciktirmek için ise özellikle kadınların vazgeçilmez ürünleri olan kozmetik ve bakım ürünlerinin seçimleri konusunda titiz davranmak gerekmekte.

 

Fondötenler Nasıl Seçilmelidir?

 

Tüm ünlü kozmetik markaları kadınların makyaja olan tutkusunu bilmektedir ve onların ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli makyaj ve bakım ürünleri üretmektedir. Makyaj denilince ise akla ilk gelen ürün olan fondöten seçimi, tüm cilde nüfuz edeceği için cilt tipine uygun seçilmelidir. Ayrıca fondötenin rengi ile ten rengi güzel bir görüntü elde etmek adına uyumlu olmalıdır.

 

Cilt Bakımı İçin Ürün Seçimleri Nasıl Olmalı?

 

Makyaj kirli değil, temiz cilde yapılmalıdır. Doğru ürünler ile temizlenmiş, kir ve makyaj kalıntılarından arındırılmış bir ciltte ruj, allık, rimel(maskara) gibi makyaj ürünleri daha bakımlı bir görüntü oluşturmaktadır. Kadınlar cilt bakım ürünleri seçiminde cildin yapısına göre ürün seçmeye dikkat etmeli. Özellikle nemlendirici seçimi cildin yağ durumuna ve cilt yaşına göre yapılmalıdır. Yetişkin cilt bakım ürünlerinin yerine çoğu kadın daha az kimyasal madde barındırdıkları için bebek bakım ürünleri de kullanmakta. Ayrı zamanda Nivea gibi ünlü markalar her cilt tipine göre ayrı ürünler üretmektedir. Bvlgari gibi ünlü markalar ise kadın ürünleri yanı sıra erkeklere özel erkek bakım ürünleri de üretmektedirler ve erkeklerin de bakım ürünleri ihtiyacını karşılamaktadır.

 

Saç Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

 

Bakımlı ve sağlıklı saçlar, güzel görünmenin koşullarından biridir. Sağlıklı saçların dostu olan Schwarzkopf markası, Bonacure serisi ile tüm saç tiplerinin ayrı ayrı ihtiyaçlarını karşılayacak birçok ürün sunmaktadır. Saç bakım ürünleri cilt bakımında olduğu gibi saç tipine uygun seçilmelidir ve Wella gibi özellikle saç boyasında ön plana çıkan markalar, saçları hem güzel gösterecek hem de saça zarar vermeyecek ürünler geliştirmektedir.

 

Parfüm Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Parfümler kadınların vazgeçilmezi olduğu gibi erkekler için de önemli bir bakım ürünüdür. Erkek parfümleri daha çok odunsu ve sert kokulardan oluşurken bayan parfüm için üretilen kokular daha çok çiçek kokularından ilham alınarak üretilmektedir. Parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise mevsime uygun olmasıdır. Özellikle yaz ve bahar aylarında daha hafif kokular tercih edilmelidir. Diğer dikkat edilecek nokta ise parfümün kalıcılığıdır.

Cilt bakım ürünleri için Glorika ‘yı ziyaret edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir