Korse Hakkında Her şey

Korsenin uzunluğu ne kadardır?

 

            Korse uzunluğu yaklaşık 30 cm olarak bilinmektedir. Kapsadığı alan ise göğüs altından başlayıp popo kısmının üst tarafına kadardır.

 

Korse bilindiği üzere sadece belimi inceltmektedir?

 

Korse sadece popo üstünden başlayıp göğüs altına kadar olan bölgede etkisini göstermektedir. Bilindiği gibi sıkıcı bir şey olduğu için iştahı da kapatmaktadır. Bu sayede zayıflamaya ve kilo kaybına sebep olmaktadır. Kilo vermek isteyenler bu ürünü kullanmaları bilen birisine danıştıktan sonra kullanabilirler.

 

Latex yamuna korse ile Victorian korse arasındaki farklar nelerdir?

 

Latex yamuna korse, 9 çelik denilen çelik içermesiyle bilinirken, victorian yamuna korse ise sadece 24 çelik balen içermektedir. Victorian korsesi genellikle fazla kilolu insanların zayıflama yönüne ilişkin kullandığı bir tür korsedir. Mide küçültme ameliyatlarında, yağ aldırma ameliyatında ve de operasyonel işlemler geçirdikten sonra her ihtimale karşı oluşabilecek sarkmaları önleyerek toparlamasında kullanılır. Hamileler içinde doğum yaptıktan sonra kilo kaybı içinde kullanılabilme şansıda vardır. Son olarak victorian korsesinde modelini ayarlamak kullanan kişinin isteğine göre ayarlanabilmektedir.

 

Ne kadar bir zaman içinde korsenin sonucunu alabilirim?

 

Latex yamuna korsesinde 1 hafta içerisinde sonuç almaya başlanırken, victorian korse sıkı kullanmak şartıyla 3-4 gün bir zaman diliminde sonuç almak mümkündür.

 

Korse elbise altında belli olur mu?

 

Elbise altında belli olmayacak korse modeli sadece latex yamuna korsesinde mevcuttur. İnce kumaş ve dar kıyafetler altında victorian yamuna korsesi belli olma ihtimali vardır. Fakat victorian yamuan korsesini gündüz kıyafetleriyle kombinleyebilir, gecede özel günlerde kullanma şartıyla iç çamaşırı yerine de kullanma şansı vardır.

 

Askılı modeli ne için kullanılır ve rahatsız eder mi?

 

Askılı model korsesi genellikle sırt bölgesinde çoğunluk olarak yağ oluşan kişilere önerilmektedir. Bu model diğer korseler gibi durmakta olan bölgeye hiç zarar vermez ve rahatsız etmez. Günlük hayatta rahatlıkla kullanılabilir bir modeldir. Sırt kısmını kapadığı için sırt bölgesinde incelikte sağlamaktadır.

 

Popo korsesi ne işe yaramaktadır?

 

Basen bölgesini toplayarak popoyu daha dikleştirmeye yaramaktadır. Popo küçültmeye yaramaz, sadece sarkmış olan popolarda dikleştirmeyi sağlar. Bu modelin bir üstü olan uzun modeli, selülitleri gidermede kullanılır ve oldukça faydalıdır.

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir