Kışlık Giyimde Renk Kombinleri

Tesettür kışlık giyim modellerinde renk üzerinde kombin yapmanız işinizi oldukça kolaylaştırır zaten giyebileceğiniz parçalar kış  aylarında belirgin parçalardır. Düğün, naşan gibi özel bir davete katılmadığınız zaman iş yerinde ve günlük davetlerde veya yemeğe çıkarken şık olmak için renk üzerinde kombin yapmanız ve canlı renkleri kullanmanız sizi gireceğiniz ortamda şık gösterecek noktalardan biridir. Kışın renk kullanımı oldukça riskli olabilir. Ayrıca aradığınız renklerde kıyafet bulmak da zor olabilir. Bunun için belirli bir renkte sınırlı kalmayıp her renkten parçaların dolabınızda bulundurmanızda fayda var. kışın kullanılması zor renklerden biri olan sarının nasıl kullanılması gerektiğini sizlere aktaracağız.

Kış ve Sarı

Tesettür kışlık giyim modellerinde sarı renk kullanımı hem yazın hem de kışı oldukça zor olabilir. Sarı rengi kullanmak ve doğru bir görüntü yakalamak için kullanacağınız sarının rengine dikkat etmelisiniz. Sarıyı kullanırken özellikle koyu bir ton olan hardal sarısını kullanmanız sizin yararınıza olur. Hem ağır bir renk olması hem de doğru kombinlerde kadınlara şıklık getirmesi bakımından sarı renginin hardal tonu kış aylarında tercih edilmesi gereken bir ton.

Hardal Sarısı Eşarplar

Tesettür kışlık giyim modellerine baktığımız zaman hardal sarısını özellikle eşarplarda kullanıldığını görüyoruz. Bunun asıl nedeni sarının çok belirgin ve parlak bir renk olması ve kıyafete yakışmamasından geliyor. Hardal sarısını eşarplar üzerinede kullandığınız zaman ise kıyafet bütünlüğünü yakalamanız adına hardal tonlarının biraz dışına çıkarak daha koyu renklerde elbise ve kıyafet tercihi yapmanız gerekir. örneğin hardal sarısı eşarbın altına koyu tonlarda kazak giyebilirsiniz. Ya da sarıya çok yakışan bir renk olan griyi tercih edebilirsiniz.

Sarı ve Grinin Uyumu

Sarı ve grinin uyumunu yakalamak için sarı eşarpların üzerine gri tonların ferace veya tunikleri tercih etmelisiniz. Sarıyı kazaklarda ve tuniklerde kullanmak oldukça riskli olur. Çünkü bu tonlara uyacak bir eşarp  takmak çok zordur.  Bunun yerine sarıyı tek bir parçada eşarp olarak kullanıp gri ve siyah ile kombinlemeniz gerekir. daha aydınlık bir görüntü için ise beyaz kazakları tercih edebilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir