KADIN VE ERKEK PANTOLON MODELLERİ

Giyimin en vazgeçilmez parçalarından birisi pantolondur. Pantolonlar kadın ve erkek tarafından kullanılabilen giyim parçalarının en temel ögelerinin arasında yer almaktadır. Farklı form, renk, desen, kumaş ve doku özelliklerine sahip olan pantolonlar, tercih bakımından çok zengindir. Günümüzde her sezon yeni ve farklı pantolon modelleri üreten ve satan birçok marka vardır. Bu markalar her sezon pantolon modellerine bir yenisini daha katarak bu ürünlerini müşterileri ile buluştururlar.

Pantolon gruplarından 7 den 70 e herkesin tercih ettiği şüphesiz ki jean kumaş ile üretilenleridir. Jean pantolonların bilinen diğer bir adı kot pantolondur. Kot pantolon görünümü itibari ile günlük giyime hitap etmektedir. Günlük giyimde bayan ve erkekler tarafından sıkça tercih edilen bu pantolon grubu genelde tişört ve spor ayakkabı ile kombinlenmektedir.

Erkeği şıklık ile buluşturan pantolon tercihi ise kumaş pantolonlardır. Bu pantolonlar genelde üzerlerinde bir ütü izi taşırlar. Genelde kumaş pantolonlar gömlek ve klasik erkek ayakkabıları ile kullanılır. Kumaş pantolonlar erkeklerin içlerinde en şık gözüktüğü takım elbiselerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Erkeğin şıklığına şıklık katan bu pantolonlar genelde deri kemer ile kullanılmaktadır. Günümüzde özellikler gençler ya da kendini genç hissedenler tarafından kullanılan erkek pantolon formları biraz değişti. Geçtiğimiz yıllara göre pantolon paçaları daha kısa ve daha dar.

Bunu tercih eden erkekler genelde bu tarz pantolonların altına espadril ya da loafer ayakkabı modeli giymeyi tercih ediyor. Bu pantolon modelleri vücut olarak daha fit ya da zayıf olan erkeklere bir daha başka yakışıyor. 70lerde moda olan İspanyol paçalar erkek ve bayanlar tarafından giyilmekteydi. Günümüzde yalnız kadınlar tarafından giyilmekte olan bu modeller belki de gelecek yıllarda erkek reyonlarında da yerini alabilir.

Sonuç olarak modada her şey tekrardan ibarettir ve şuan bize çok komik olan bir pantolon modeli 30 40 sene önce giyilmekte olduğu gibi bundan bir 10 sene sonrada sezonun en hit parçaları arasında yerini alacaktır. Bayanların pantolon tercihleri erkeklerinkilere göre daha fazladır. Dar, bol, şalvar, İspanyol, Cigarette ve bunlar gibi birçok pantolon modeli giyme şansına sahipler. Artık boyfriend jean adı altında erkeklerin giydikleri pantolon modellerine bile göz dikmiş durumdalar.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir