Kadın Giyim Ve Modası

Moda denilince akla öncelikle kadın gelir. Her sezon ayrı renkler ve desenlerle yenilenen ve değişen giyim modası öyle bir durumdadır ki artık her bedenden ve yaştan kadının her aradığını bulabileceği ve zevkle giyebileceği bir hal almıştır. Moda insanın kendine yakışanı giymesidir ve evet kadınlar için öyle çok çeşit vardır ki istedikleri her şeyi rahatlıkla bulabilmektedirler.

 

           Peki, kadın giyim konusunda püf noktalar nelerdir?

 

Öncelikle dediğimiz gibi bir kadın her zaman kendine yakışanı giymelidir. Moda tabi ki önemlidir fakat moda olan her şeyin alınıp aynen bedene oturtulmak bazen mümkün olmayabilir. Örneğin göbeği açık kıyafetlerin moda olması halinde kilolu bayanların sırf moda olduğu için bunları giymesi tabi ki güzel bir görüntü ortaya çıkartmaz. Bu yüzden kadın öncelikle kendi bedenini tanımalı ve ona göre kıyafetler tercih edilmelidir.

 

Giyim konusunda bizi en çok rahatsız eden durum kilo problemlerimiz ve vücudumuzdaki fazla yağlanmalardır. Bunlar sağlık için olduğu kadar görsel anlamda da kadınların en büyük problemi haline gelmiştir. Ama şöyle bir durum da vardır ki kadınların kilo problemlerini gizleyebileceği kıyafetler de artık mevcuttur. Örneğin göbek bölgesinde oluşan fazlalıkları gizlemek için göğüsten aşağı bollaşan kıyafetler tercih edilirse bu bölgemize fazla dikkat çekmemiş ve kapatmış oluruz. Bunun için en uygun ürün olan elbise kilo kapatma konusunda birebirdir. Özellikle yaz aylarında fazla kalın ve vücudumuzu kapatan kıyafetler giyemiyoruz. ,

 

Kilolu bayanlar ise bu durumdan oldukça şikâyetçiler. Yaz aylarında incecik bir kumaştan giyilecek bir elbise vücut hatlarımızı gizler ve daha az kilolu görünmemizi sağlar. Vücudu sarmayan daha salaş tercih edebileceğimiz elbise modelleri ile fazla kilolarımızın verdiği kötü görüntüden kurtulabiliriz. Ayrıca kilo problemi olmayan bayanların da sıklıkla tercih ettiği elbiseler yaz aylarının vazgeçilmezidir. Özel günlerde de çok tercih edilen elbiseler bayanlara şık ve zarif bir görünüm katar. Giyeceğimiz elbiselerin kumaşı da çok önemlidir. Zayıf bayanlarda dahi saten ve vücuda oturan kumaşlar kötü bir görüntü yaratabilir. Bu yüzden doğru kumaş ve renkler tercih edersek daha güzel bir görüntü yakalayabiliriz.

 

Elbise aynı zamanda kısa boylu kadınlar için de kurtarıcıdır. Ayak topuklarına kadar giyilecek bir elbise ile altına giyilen uzun topuklu ayakkabılar sayesinde daha uzun ve zayıf bir görüntü elde edebilirsiniz. Kısa elbiseler bacak boyu uzun ve düzgün olan bayanlar için harika bir görüntü sunar. Vücudunuzun güzel kısımlarını ön plana çıkarıp kusurlu gördüğünüz kısımlarınızı rahatlıkla gizleyebilirsiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir