Kaban Çeşitleri

 

Kış ayları ile beraber kaban çeşitleri hızla yerini almaktadır. Kaban modellerinin arasında uzun kabanlar hem tesettürlü bayanlar hem de açık bayanlar tarafından kullanılabiliyor. Kabanın uzun tercih edilmesinin bir nedeni de soğuk iklimlerde bacakların da ısınmasını sağlamaktır. Kaban çeşitleri kumaşlarına ve modellerine göre çeşitlilik gösterir.

 

Kaşe Kabanlar

 

Kaşe kabanlar renkleri daha mat yansıtan kumaşlardan üretilmiştir. Kaşe kabanlar diğer kabanlara nazaran daha sık tercih edilir. Kaşe kumaş ile üretilen kabanlara modellerin eklenmesi daha kolaydır. Bu kabanlar spor ve klasik modellere sahiptir. Zevke göre tercih edilip ayakkabı ile kombin yapılabilir. Genellikle sade olarak önümüze çıkar ama bazı kaşe kabanlara şapka eklenmesi ile güzel bir görüntüye ulaşır.

 

Şişme Kaban

 

Şişme kabanlar en çok spor modayı yansıtır. Bu kabanlarda ise genelde şapka kullanılsa da sade olanları da vardır. Tüylü şapkalar genellikle şişme kabanlarda bulunur. Tüylerde en çok aslan sarısı veya siyah beyaz tüyler kullanılır. Böyle kabanları kış mevsiminin soğuk geçtiği bölgelerde tercih edebilirsiniz. Kaban modellerinde iç kısımlarında pamuk veya tüy kullanılması kış soğuklarında ısınılması daha kolay olur.

 

Keşe Kabanlar

 

Keçe kabanlar kaşe kabanlar gibi sade ve düz duruşa sahiptir. Kumaşı kaşe kadar kalın değildir. Spor hava verilip kombinlenebilir. Keçe kabanlar ve kaşe kabanlar modellerine göre şık ortamlarda da kullanılabilir.

 

Kaban çeşitleri arasında kaban seçerken yaşadığınız iklimi, hava koşullarını göz önüne alarak tercih yapabilirsiniz. Kışı sert geçen iklimlerde daha kalın kumaşlarda kaban tercihi yaparken, sıcak kış geçiriyorsanız daha ince ve ferah kumaşlarda üretilmiş kabanları tercih edebilirsiniz. Kaban modellerimiz arasında kapalı bayanlara uygun ve boydan olan kabanlarımız da mevcuttur. Zarif çizgilerle modayı dış giyimde de yakalayabilirsiniz. Bayan kabanlarda genelde vizon, siyah, lacivert, bordo gibi mat renkler kullanılmaktadır.

 

Kaliteli ve uzun yıllar kullanabileceğiniz kaban tercihlerini sizlere sunan www.giyimkabini.com , uygun fiyatlarla sizleri sıcacık bir kışa hazırlamakta. İnternet adresimizden beğendiğiniz ve tarzınıza uygun ürünleri alabilirsiniz. Sizlere en kısa zamanda ulaştırarak müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutmaktayız. Sizde kış aylarına hiç üşümeden, uygun fiyatlarla kaliteyi yakalamak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir