Herkes İçin En Önemli İhtiyaç

 

Özellikle Bayanlar İçin Parfüm Gereksinimi

Bayanlar hemen her konuda titiz ve dikkatli oldukları gibi aksesuar ya da parfüm konusunda da titiz davranırlar. Özellikle mevsimlere göre farklı kokular denemeyi seven bayanlar için yaz aylarında daha hafif ve çiçeksi kokular tercih ederken, kış aylarında daha uzun vadede kalıcı ve ağır sayılabilecek kokular tercih ederler. Bayanların parfüm tercihi yaşa göre de farklılıklar göstermektedir. Orta yaşlı bayanlar küçük yaştaki bayanlara göre daha ağır ve kalıcı parfümleri kullanmayı severler ve bu parfümleri edinirler.

 

 Bayanlara En Çekici Hediye Seçeneği

Bayanlara hediye seçmek almak erkeklere hediye bulmaktan daha kolay olup, ürün yelpazesi de oldukça geniştir. Bayanlara kıyafetten, kitaba, bardak- çanaktan, şala, makyaj malzemesinden aksesuara ya da hiçbiri cazip gelmiyorsa parfüm çeşitlerini de hediye olarak alabiliriz. Bayanlar özellikle daha önce kullanmış oldukları parfümlerin hediye olarak alınmasından dolayı oldukça mutluluk duyar ve minnettar olurlar. Bayanlara hediye parfüm alınırken bayan parfüm olmasına ve seçtiğimiz parfümün hediye edeceğimiz bayan tarafından beğenilip beğenilmeyeceğine özen ve önem göstermeliyiz. Bazı bayanlar ise bayan parfümü yerine erkek parfümlerini daha beğenerek erkek parfümleri kullanmaktadırlar. Alacağınız parfüm hediyesi aynı zamanda çekici bir hediye seçeneğidir.

 

 Parfüm Üretiminde Kullanılan Esanslar

Bayanların yanı sıra erkeklerin de beğenerek kullandıkları parfümlerin çoğunun içerisinde alkol bulunmaktadır. Bunun yanı sıra çiçek kokuları için çiçek özleri, odunsu ve baharat kokulu parfümler için baharat özleri kullanılır. Çiçeksi kokular için daha çok yasemin, gül, lavanta gibi çiçekler tercih edilmekte olup daha ağır kokular tercih edenlerin bir numaralı seçenekleri ise tarçın, odunsu bitkilerden üretilen parfümlerdir. Parfüm kimi için çok önem taşımasa da geriye kalan çoğunluk için oldukça önem taşır. Parfüm kullanmak temizliği, güzel kokmayı, iyi görünmeyi temsil eder.

 

Terlemeyi geciktirir, ter kokusunu önler. Bu yüzden herkes tarafından tercih edilir ve beğenilir. Bazı bayanlar için ise parfüm tam bir beladır ki bu bayanların genel olarak parfüme alerjisi vardır. Bu tip alerjik vakaları olan bayanlar sağlık için en uygun parfümü bularak kullanmalıdırlar. Bu parfümler doğal üretilirken özellikle astım hastaları için biçilmiş kaftandır.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir