GÜNEŞE KARŞI ETKİN KORUMA

Güneş gözlükleri gözlerinizi güneşe karşı etkin bir şekil de korumaya yardım etmektedir. Bayan güneş gözlüğü kaliteli olmak şartı ile güneşin zararlı ışınlarından korunmanıza yardım etmektedir.

Güneşin zararlı ışınları UV ( ultraviyole ) ışınları gözlere zarar vererek hastalık oluşmasına sebep olmaktadır. Güneş ışınları en çok katarakt ve sarı nokta hastalığı adı verilen göz hastalıklarına ve rahatsızlıklarına sebep olmaktadır. Güneşten gelen zararlı ışınlara karşı güneş gözlüğü kullanımı en önemli aksesuardır. Farklı dalga boyları bulunan UV ışınlarını şu şekilde sıralanmaktadır. UV- A, UV – B, UV – C… Üç dalga boyundan oluşan UV ışınları zarar oranlarına göre sıralanmaktadır.

UV – A ışını derinin yanmasına ve yaşlanmasına sebep olurken, UV – B ışınları cilt kanserine sebep olmaktadır. UV – C ışınları ise ozon tabakası içinde bulunur. UV – A dalga boyu uzundur, UV – B dalgası daha kısadır. UV – C dalgası ise kısadır. Farklı boylarda bulunan zararlı güneş ışınları insan gözüne ve derisine zarar vermektedir. Gözlerinizi güneş gözlüğü yardımıyla koruyabilirsiniz. Güneş gözlüklerin de dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

Bayan güneş gözlüğü seçerken bayanlar en önce şıklığın, duruşuna ve modeline bakmaktadırlar. Şıklığından, duruşundan ve modelinden daha önemli bir nokta vardır. Buda güneş gözlüğünün kalitesidir. Güneş gözlüğünün kaliteli olması gerekmektedir. Ancak bu şekilde gözlerinizi koruyabilirsiniz.

Güneş gözlüğünü ucuz satılan yerlerden almamanız gerekir. Gözlerinizi korumadığı gibi daha kötü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Kalitesinden sonra yüzünüzde duruşuna göre güneş gözlüğünü seçmelisiniz. Gözünüzü ve etrafını tam kapatan güneş gözlüğü seçmelisiniz. Bu sayede hem gözünüzü hem de gözün etrafında hassas deriyi koruyabilirsiniz.

Güneş gözlüklerini istediğiniz markada ve modelde tercih edebilirsiniz. Önemli olan kaliteli olması ve gözlerinizi koruyabilmesidir. Güneşe karşı gözlerinizi etkin bir şekilde koruyabilmek için güneş gözlüğü seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Gözlerinizin zarar görmemesini ancak bu sayede sağlayabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir