Feracelerde Yeni Modeller Nelerdir

 

Tesettür giyim birçok farklı parçadan oluşur. İç giysisi ve dış giysisi olarak yapılabilen bu ayrımda iç giysisi olarak kullanılan parçalar bildiğimiz standart parçalar iken dış giysilerinde bazen farklı modeller ile karşılaşabiliriz. Tesettür kap, tesettür pardesü, tesettür kaban ve ferace bunlardan birkaçıdır. Dış giysisinin kullanımı kişiye bağlı olarak değişebilir. Herkes kendi vücut ölçülerine ve zevkine göre başka bir ürün tercih edebilir. Tesettür feraceler genelde ince dokulu bir kumaştan hazırlanan ve ayak bileğine kadar uzanan önden düğmeli ya da fermuarlı giysilerdir. Kişiyi soğuktan koruduğu gibi aynı zamanda kombinde bir bütünlük de sağlarlar. Feraceler herkes tarafından beğenilen parçalardır. Kışın kullanımı fazla tercih edilmese de özellikle yaz ve bahar aylarında feraceler birçok kişi için vazgeçilmez olan ürünlerdir. Ferace modellerini klasik modeller ve spor modeller olarak ayırmak mümkündür.

 Spor Modelli Feraceler

Feracelerin spor kombinler ile de rahat kullanılabilmesi için renk ve kullanılan kumaş dokularında bazı ufak tefek değişiklikler yapılmıştır. Bu değişikliklerden biri de keten kumaş kullanılmalıdır. Jarse yerine tercih edilen bu yumuşak kumaş hem terletmemekte hem de kişiye rahatlık vermektedir. Pamuklu kumaş da aynı sebeplerden dolayı feracelerde oldukça sık kullanılır. Ferace modellerinde spor ayrıntılardan biri de çift düğme yerine fermuar kullanılmasıdır. Bazı spor ferace modellerinde fermuar yandan kullanılarak yeni bir tarz yaratılmış ve tesettürlü kadınlar tarafından da oldukça beğenilmiştir.

 

 Klasik Modelli Feraceler

 

Bu ferace modelleri ise daha çok bilinen modeller olup çift düğme ve kuşak mevcuttur. Kuşakta genelde ferace ve kullanılan düğmelerin rengi ile uyumlu bir demir toka ya da başka bir büyük aksesuar tercih edilmiştir. Jarse kumaş kullanımı hafif parlak bir görüntü sağlar ve bu da genelde klasik kombin tercih eden kişiler tarafından tercih edilen bir özelliktir. Bu modellerde kullanılan bir diğer şıklık detayı ise kullanılan yaka modelidir. Yaka modellerinde genelde büyük ve uzun yakalar tercih edilir. Yakanın dik durması için destekli ve sert bir kumaş kullanılmıştır. Bu modeldeki feraceleri bütün klasik kombinleriniz ile beraber rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Tüm ferace modelleri için buraya tıklayınız.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir