Ferace Modelleri ve Kullanımı

Ferace kullanımı tesettürlü bayanlar için kurtarıcı bir kıyafettir. Özellikle yaz aylarında çokça tercih edilen bu kıyafet türü baştan aşağı kadar uzun olması ve her şekilde vücut hatlarını belli etmemesi gibi özellikleri ile tercih sebebidir. İlk başlarda siyah renk ile piyasaya sürülen ferace modelleri şu an günümüz modası ile birleşmiş ve birçok model ile müşterilere sunulmaktadır. Trend olarak görülen bu giyim tarzı tesettürlü gençler tarafından da ilgi görülmektedir. Kullanılan kumaş da aynı şekilde kaliteyi ve şıklığı tamamlaması sayesinde alan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Son zamanlarda özellikle dış görünüşün daha boncuklu ve taş detayları ile süslendiğini gördüğümüz ferace modelleri şıklığı ile birçok ortama girilmesini sağlar.

 

Kullanımı da bir o kadar kolay olan bu modeller, bayanlar için iç kıyafetin ne olursa olsun dış tarafının bu kadar şık durması daha önem taşır. Kumaşın yaz ve kış aylarına göre değişkenlik göstermesi de mevsimsel şartların bu şekilde giderilmesini sağlar. Yaz aylarının çok bunaltıcı geçmesi kullanılan kıyafetlerin de bir o kadar hafif ve ferah olmasını gerektirecektir. Bu sayede ferace kumaşları da daha ince ve terletmeyen bir yapı da olması bayanların daha rahat hareket etmesini sağlayacaktır. Kumaşın bu kadar hafif olması sağlık açısından da önem arz eder. Ferace kombini olarak düşünürsek, daha detaylı şal ve eşarp kullanımı sade kumaşın üzerinde kendini belli edecektir. Kullanılan ferace tek renk ise, eşarbın daha canlı ve hareketli olması da kombini tamamlayıcı görevinde olacaktır.

 

Bayanın ten rengi kullanacağı eşarbın da rengini belirler. Bu detay kişiye uygunluk açısından önemli bir detaydır. Genellikle ferace rengi olarak siyah kumaş seçilir. Modern tesettürün ilklerindendir. Günümüz modası bazı ferace modellerini siyah renkten biraz uzaklaştırıp, renk katar. Bu durum gençlerin kendi renkli dünyası için uygun bir seçenektir. Ama genelde siyah rengin asilliği ile bire bir örtüşen modeller daha çok yaygındır. Eşarp dışında ayakkabı kombini de siyah renk altında parlak olmayan daha soft renkler içeren bir model olabilir. Bayanın kendine yakıştırdığı ve güzel olan her şey kombin ile uyum sağlar.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir