ETKİLEYİCİ BİR KOKU İLE KARŞI CİNSİ ETKİLEYİN

Erkek veya bayan fark etmeksizin her birey karşı cinsteki insanları etkileyebilmek ve toplum içerisinde popüler olabilmek için kendilerini diğer insanlardan farklı kılacak aksesuar ve bakım ürünleri kullanırlar. Toplum içerisinde farkını gösteren ve popüler olan bireyler kendilerini daha özel hissetmekte ve kendilerine olan güvenlerini artırmaktadırlar.

Kadınlar ve erkekler kendilerini farklı gösterebilmek için kendilerine has giyim tarzı belirleyerek ve o giyim tarzına uygun aksesuarlar kullanarak kişisel bakımlarına dikkat ederler. Erkekler de bayanlar da karşı cins ile ilk karşılaştıklarında dış görünüme oldukça önem vermektedirler. Çünkü kendi kişisel bakımına ve giyim tarzına özen gösteren bir erkek veya kadın karlı cinsteki kişiye de saygılı davranacaktır. Çünkü bu özen kişinin kendisine duyduğu saygı seviyesini belirlemektedir.

Erkek ve kadınların birbirlerini etkileme çabasındaki en büyük destekçileri kullandıkları kokulardır. Parfümler değişik giyim tarzları ve cinsiyetleri için ayrı ayrı üretilmektedir. Örneğin kadın parfümleri daha çekici ve derin kokulara sahip iken erkek parfümleri koklandığında güç hissi veren ve etkileyici kokulardan oluşmaktadır. Çocuklar için üretilen parfümler ise genellikle meyve kokusu ağırlıklı olup hafif içerikli bir yapıya sahiptirler.

Bu nedenle yaşımıza ve tarzımıza uygun parfümü kullanmamız bizim çevremizde olumlu bir etki bırakmamız açısından azami önem taşımaktadır. Koku hissi aynı zamanda en kalıcı hafıza aracıdır. Yani bir ister kadın olsun veya isterse erkek bir insan bir kokuyu ilk defa nerede veya kimin üzerinde duydu ise o kokuyu o ortamla veya o kişiyle bağdaştırır. İleriki zamanlarda o kokuyu başka bir yerde veya başka bir kişi üzerinde duysa bile kokuyu ilk duyduğu andaki anıları aklına gelecektir.

Bu nedenle özellikle erkeklerin parfüm fiyatları konusunda cömert davranarak kendilerine has ve arkadaş ortamlarında daha önce kullanılmamış bir parfümü tercih etmeleri son derece iyi olacaktır. Çünkü o kokuyu ilk defa sizden duyan bir kadın daha sonra sizden ayrılsa dahi o kokuyu unutamayacak ve kokuyu duyduğu her anda aklına gelen ilk kişi siz olacaksınız.

Eğer kadınların unutulmazları arasına girmek istiyorsanız parfüm fiyatları yüksek olsa da etkileyici bir koku tercih etmeniz gerekmektedir.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir