Eşarp Modelleri Nelerdir?

Eşarp tesettürlü bayanların kıyafetlerindeki tamamlayıcı unsurlardan bir tanesidir. Üretimi farklı model ve seçeneklerle hızlı bir şekilde devam etmektedir. Hanımlar eşarp yapımında değişik tarzlar oluşturmaktadırlar. Bunun sayesinde farklılık göstermektedirler. Birçok kumaş türlerinden yapılmaktadır. İpek, naylon, keten gibi çeşitli kumaşlardan üretilmeye devam etmektedir. Tesettürlü bayanlar eşarp seçiminde en çok rahat olanı tercih etmektedirler. Desenli eşarplar yanında düz renkli eşarplarda mevcuttur ve birçok sadeliği seven tesettürlü bayanlar bu düz renkli olanları kullanmaktadırlar.

Eşarp Kombini Nasıl Olmalı?

Eşarp kombini yaparken dikkat edilmesi gereken bazı özellikler vardır. Bunlardan birisi ve en önemlisi ten rengidir. Ten rengine uyumlu olan bir eşarp güzel bir duruş sergilemeye yardımcı olur. En çok avantaj sahibi olanlar açık ten rengine sahip bayanlardır. Açık tene sahip olmanın avantajı istenilen her rengi kullanmanın daha kolay olmasıdır. Tercih edebilecekleri renkler arasında, mor, lila, açık mavi, pudra yer alır. Esmer tenli bayanlar ise siyah ve kırmızı gibi renkleri tercih edebilirler. Çizgili bir model tesettür elbise tercih eden bayanların, eşarp rengini en canlı renklerden seçmelidirler. Mesela siyah veya beyaz bir renk tercih edildiyse, üzerine koyu kırmızı eşarp la gayet şık bir kombin gerçekleştirebilirsiniz.

Eşarp Seçiminin Önemi

Tesettür kıyafetlerinde kullanılan aksesuarlar oldukça önemlidir. Bu aksesuarların en önemlisi eşarptır. Eşarp alımında dikkat edilmesi gereken rahat olması ve yakışan renk ve modeli seçmektir. Alınan kıyafete göre eşarp seçimi yapılmalıdır. Mesela kırmızı bir elbise üzerine uygun olmayan bir eşarp takımı, hoş olmayan bir görüntü ortaya çıkaracaktır. Abiye bir kıyafetin üstüne spor bir tercih de uygun olmayacaktır.

Tesettürlü bayanların tercih ettiği eşarp çeşitlerinden biri de ipek eşarplardır. Kullanımı oldukça rahat olması cazip hale getirmiştir. Aynı zamanda ipek eşarplar uzun ömürlüdür.  Firmalar eşarp üretiminde birçok kumaşlardan faydalanmaktadır. Her zevkten insana hitap edebilmek adına firmalar yoğun bir üretimde bulunurlar. Uygun olmayan desen ve renklerden kaçınmak için, firmalar oldukça özen göstermektedirler. Eşarp alırken firma da oldukça önemlidir. Sağlıksız bir ürün almamak ve sağlığınızdan olmamak adına dikkat edilmelidir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir