En Yeni Ferace Fiyatları Nedir?

 

            Feraceler hem zarif görünümleri hem de vücudu tamamen kapatmaları nedeniyle kapalı hanımlar tarafından en fazla tercih edilen dış giyim tesettür kıyafetlerindendir. Son yıllarda ferace fiyatları da modelleri de son derece caziptir. Genel olarak 29 TL ile 160 TL aralığında olan ferace fiyatları, elbisenin modeline, kumaşın türüne ve indirim zamanlarına göre değişiklik göstermektedir.

 

Modele Göre Değişen Ferace Fiyatları Nedir?

 

Ferace ve diğer kıyafetlerin değişen fiyatlarında elbette üzerlerindeki detaylar rol oynamaktadır. Çünkü detay zaman ve ekstra masraf demektir. Bugün elbette önü fermuarlı veya düğmeli sade bir ferace 29 TL ile 69 TL arasında bulunabilir. Yalnız sırtı fiyonklu, etekleri ve kolları dantel veya güpürlü feraceler 109 TL ile 159 TL arasında değişmektedir. Düz inen bir ferace ile bel detayı taşıyan ve eteği geniş bir şekilde aşağı doğru açılan ferace yine kesim ve dikim bakımından birbirinden farklıdır.

Kumaşa ve Elbisede Kullanılan Diğer Malzemelere Göre Değişen Ferace Fiyatları Nedir?

 

Prada, ipek, tafta veya poliviskon kumaş genellikle daha pahalıdır. Haliyle bu kumaşlardan yapılan feracelerde de kumaş fiyatları ürüne yansımaktadır. Daha uyun ürünlerde de krep gibi fazla pahalı olmayan kumaşlar kullanılır. Yalnız bu krep kumaşın kalitesiz olduğu anlamına gelmemektedir. Hatta krep kumaştan yapılmış pahalı bir ferace de alabilirsiniz. Özellikle yaz ayları için son derece uygun olan bu kumaş terletmez, hava geçirgendir ve ağırlık yapmaz. Yine aynı şekilde viskon bir kumaştan yapılmış bir feraceyi de uygun bir fiyata alabilir aynı şekilde viskon kumaştan yapılmış başka bir feraceyi daha yüksek bir fiyata alabilirsiniz. Kısacası bazı kumaş türleri fiyat konusunda çok fazla belirleyici değildir.

 

Yine de ipek bir kumaşı çok ucuza alamazsınız. Burada önemli olan kumaşın sağlıklı olup olmadığına ve modeli ile rahat edip edemeyeceğinize bakmanızdır. Örneğin hem sağlıklı, hem güzel bir modelde krep kumaş, düğmeli ve yaka fiyonklu harika bir feraceyi 49 TL’ye satın alabilirsiniz. Benzer şekilde sandy kumaştan yapılmış yarasa kol bir ferace 39 TL’ye satılmaktadır.

 

Siz de kendi zevkinize ve cebinize uygun bir ferace alabilirsiniz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir