En Çok Tercih Edilen Altın Bileklik Türleri

 

Altın geçmişten günümüze gelen önemli bir ziynet eşyası olarak yer almaktadır. Birçok düğün de en çok tercih edilen takı arasındadır. Hele de altın bileklik bu takılar arasında en çok yerini alandır. Düğünler de ve birçok kişi tarafından hediye olarak seçilen zarif takılar arasındadır. Herkesin bütçesine uygun birçok altın bileklik bulunmaktadır. Herkes en özel ve en güzelini seçmek için yarışır. Bunun sebebi bu kadar uygun fiyata bulunması ve kendisinin yapısından dolayı zarif ve kibar olmasıdır. Bu da türlerini ve modellerini arttırmaktadır. Bilezik gibi kalın olmaması bu türlerin artmasında sebebiyet vermektedir.

 

           Altın bileklik sadece altın içermemektedir. Arasında bulunan doğal taş ya da değerli taşlarda ona ayrı bir hava ve zariflik katmaktadır. Bu taşlar tabi ki değerini biraz daha artmasına sebep olmaktadır. Fiyata yansıyan bu değer tabi ki yapısına ve kalınlığına göre artmaktadır. Ama bu taşlarında bütçenize uygun olanı bulmak mümkündür. Altın bileklik türlerine gelirsek eğer, belli başlıklar altında bölebiliriz. Bu başlıklar;

 

Sade Bileklik

 

İnce bir zincir üzerine taşlarla süslenmiş şekilde yer almaktadır. Bunların yanı sıra şans bileklikleri de bu kategori altında yer almaktadır. Fiyatları genel de 500- 1500 arasında değişmektedir. Ama çoğu zaman 1000 lirayı açmamaktadır. Bu fiyatlar ulaşanların ise genelde taşlarının iriliğinden kaynaklanmaktadır. 14 ayar olarak genelde bulunmaktadır. Ayarlarının daha yüksek olması da fiyat üzerinde tabi ki etkisi vardır. Genel de zincirin üzerine şekille tam olarak yapıştırılmış şekilde durur. Sarkık olan modeller çok kullanışlı olmamakla beraber görünüş açısından da zarifliği bozmaktadır.

 

Fantezi Bileklik

 

Bu altın bileklik türü ise sade bileklik türüne göre biraz daha fiyatlı bir bilekliklerdir. Daha kalın ve daha altın olduğunu yansıtan bu bileklikler çoğu kişi tarafından çok tercih edilmeyen ama gösterişli bilekliklerdir. Fiyat aralığı 350- 25000 arasında yer değiştirmektedir. Fiyatın bu kadar fazla olması gösterişi ve kalınlığını da artıracaktır. Ama fiyattan da anlayacağınız 350 liralık bileklikler de sade bileklik türlerine yakın bileklikler yer almaktadır. Bu bilekliklere internet sitelerinden olabileceği gibi kuyumcularda da çeşitli bulunmaktadır. Kimi özel kuyumcular ise çeşitliliği arttırmaktadır.

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir