ELBİSE KULLANIMI VE İNCE AYRINTILAR

Bayan giyiminde en önemli yapı taşlarını oluşturan parçalardan biri elbisedir. Günümüzde elbiseleri birçok farklı kumaşta, formda, desende ve renkte bulmak mümkündür. Genelde bu sezon elbiselerde bohem esintisi görmekteyiz. Bunun yanı sıra düz elbiselere eklenmiş dantel aplikeler bayanların son derece rağbet gösterdiği ürünler arasında. Günlük elbiselerimizi taşlı sandalet ve terliklerle kombinleyip olduğundan şık bir görüntüye sahip olabiliriz. Aynı zamanda eğer halhal kullanmayı seviyorsanız bunu elbise ile birlikte kullanmak size ayrı bir hava katacaktır.

Gece kullandığımız elbiselerimiz günlük olanlardan biraz farklıdır. Genelde gece için penye kumaşlar tercih edilmez bunun yanı sıra kupra, şifon ve saten kumaşlar gece elbiseleri için kumaş olarak daha uygundur. Payetler ve taşlar genelde gece elbiselerinde tercih edilir. Geceden kastım bir yemeğe giderken ya da bir gece klübüne, doğum günü partisine giderken kullanılan elbiselerdir. Bu elbiselerinizi gideceğiniz yere göre dolgu, sivri ya da platform topuk ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Kırda yapılan davetlerde genelde ayakkabı zarar görmesin diye sivri topuk ayakkabı çokta tercih edilmez. Gece kullanılan elbiselerin illa çok abartılı olması gerekmiyor. Bu elbiseler bazen çok sade ve yalında olabilir. Bazen tek özelliği kumaşın dokusu bile olabilir. Elbise tek başına bir ögedir ve onu neyle birlikte giyme derdi gütmeksizin tek başına kullanabilirsiniz. Aynı elbiseyi birçok kere aynı değilmiş gibi gösterip giymek tamamen sizin yaratıcılığınıza ve zevkinize kalmış.

Siyah dümdüz bir elbisenin üzerine attığınız bir şal, dekoltesine bağlı olarak kullandığınız kolye ve küpeler, farklı renklerde ve özelliklerde ayakkabılar ve çantalar her zaman elbisenin olan havasına başka bir etki kazandırır. Her bayanın gardırobunda basic elbiseleri bulunmalı siyah ve beyaz düz detay olmayan bir elbise, sıkıştığınız zamanlarda sizin yardımınıza koşacaktır. Beyaz elbiseler özellikle yaz aylarında bronz tenle inanılmaz bir uyum sergilemektedir.

Bunlara aksesuar olarak renkli bir çanta ve ayakkabıyla dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz. Siyah ise her sezonun rengidir. Vücudu olduğundan zayıf ve zarif gösterir. Her renkle inanılmaz bir uyumu vardır. Özellikle kışın oksitli takılar, deri ceket ve bordo rujla tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir