Davetlerin Yıldızı Siz Olun

 

Özel gün ve gecelerde insanların daha şık ve gösterişli olmak için tercih ettikleri kıyafetlerden olan abiye günlük kullanıma göre daha gösterişli ve bol aksesuarlıdır. Kadın ya da erkek fark etmeksizin değişik modelleri ve seçenekleri mevcuttur.

 

Özellikle koyu renklerden oluşan göğüs veya sırt dekoltelere önem verilerek, ince işçiliklerle hazırlanmaktadır. Kumaşlarda genelde tül, saten veya ipek kullanılarak, abiye özelliği yaratılır. Uzun elbise, tulum veya pantolon ceket şeklinde üretilerek, giyilecek yer ve mekâna göre alımı sağlanır. Gün içinde sadelikten yana olanlar özellikle düğün ve partilerde şık olmak istediklerinden, çeşitli firmaların özenli çalışmalarıyla yeni stilleri tercih eder. Abiye dikim evlerinde veya özel terziler tarafından vücutta tam oturan, özel dikimlerden veya bedenlerden oluşur.

 

Yaz ve kış kullanımlarında farklılık gösterebileceğinden, kürk veya şallarla süslemeler genişletilebilir. Erkeklerin de kadınlar kadar şık ve gösterişli olma arzuları dikkate alınarak, yılın moda renklerinden oluşan kombinasyonlar yapılmaktadır. Takım elbise veya farklı renklerin uyumuyla oluşan pantolon ceket ve gömleklerle kıyafet bütünlüğü sağlanabilir. Her yaşa ve isteğe bağlı olarak, model seçimi ya da kendi arzuları doğrultusunda yeni abiye modelleri yaratmak mümkün olduğundan, geniş bir kitleye hitap eder.

 

Çeşitli mağazalarda hazır ürünler deneyerek alınan abiyeler son andaki düğün ve davetler için seçimi yapılarak alınabilecek kıyafetlerdir. Zamanı geniş olup, ileri tarihli özel günler için çok araştırılıp, kendi modelini oluşturma imkânı doğar. Özel yeteneği olanların yaptıkları çizimler doğrultusunda kesim yapılıp dikişler tamamlanırken, iyi tarif edip ne istediğini bilenlere de uzman terziler yardımcı olur.

 

Genellikle tek kullanımlık gibi düşünülen abiyelerde ufak tefek değişikliklerle birçok davet geçirilebilir. İnsanların değişik olduğu toplumlarda aynı abiyeyi giymek bütçenin doğru kullanılmasını sağlar. Abiye kıyafetler normal kıyafetlere nazaran daha maliyetlidir. Kumaş, işçilik ve aksesuarlar zaman ve para olarak toplandığında yüksek satış bedeli ortaya çıkacağından, farklı değerlendirme yolları seçilir.

 

İkili parçalardan oluşan abiyeler, farklı abiyelerle değiştirilerek yeni takımlar oluşturulabilir. Özellikle erkeklerin bu konuda daha şanslı olduğunu söylemek mümkündür. İnternetten de siparişle alınabilen abiyeler kısa sürede adrese teslim edilerek, kullanmadan belli günlerde değişim yapılma imkânına sahiptir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir