Cotton Şal Nedir, Nasıl Kullanılır?

Cotton şal, pamuk oranı yüksek olan şal modelleri demektir. Bu tarz şallar özellikle sık sık terleme sorunu yaşayan tesettürlü kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Cotton şal modelleri sayesinde şalın altında kalan saçlar ve cilt hava almaktadır. Buda özellikle yaz ayları için önemli bir durumdur. Bu olumlu özellik birçok kadının cotton şalları tercih etmesine neden olmaktadır. Cotton şallar son dönemlerde fazlaca ilgi görmektedir. Özellikle sentetik eşarp ve şalların sıklıkla satıldığı bu dönemde o tarz terleten polyester oranı yüksek şallar yerine cotton şalların tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır.

 

Cotton şallar için her türlü renk kolaylıkla bulunabilmektedir. Bu sayede yaz aylarında yapılan renkli tesettür kombinlerinde istenilen renkte cotton şal rahatlıkla kullanılabilmektedir. Cotton şalların bir avantajı da kolaylıkla temizlenebilmesidir. İpek şalların temizlenmesi aşamasında ayrı bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Cotton şallar ise çamaşır makinasında kolaylıkla yıkanabilmektedir. Alınan eşarp orijinal cotton ise herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Gene aynı şekilde kolaylıkla ütülenebilen cotton şallar kesinlikle zarar görmeyecektir.

 

 Renkli cotton şallar nasıl kombin yapılır?

 

Renkli cotton şalların kullanımında diğer giyim ürünleri ile renk uyumu yaratılmalıdır. Uyumsuz renkte şal ve tunik kombinleri şıklıktan uzak bir görünüme neden olacaktır. Cotton şallar gündelik hayatta kullanılan şallar olduğundan özel günlerde tercih edilmesi tavsiye edilmemektedir. Bu tarz özel günlerde ipek şalların kullanılması çok daha doğru olacaktır. İpek şallar daha parlak bir kumaşa sahip olduğundan abiyeler ile kolaylıkla uyum sağlamaktadır. Bu sebeple cotton şalların kullanıldığı kombinler daha gündelik ve spor kombinler olmalıdır. Kullanılacak olan ayakkabıda bu kombinlere uygun olacak şekilde sade spor ayakkabılar ya da babetler olmalıdır.

 

 Cotton şal fiyatları ne kadardır?

 

Cotton şallar tahmin edildiği kadar pahalı fiyatlara satılmamaktadır. İpek şallara oranla daha uygun fiyatlara satılabilen cotton şal modelleri günlük kullanıma son derece uygundur. Cotton şallar 20 TL’ den başlayan ücretlere satılmaktadır. Şalın üzerindeki desenler ve işlemeler fiyatlara etki edebilmektedir. İnternetten her türlü çeşidin satın alınabileceği cotton şalların orijinal cotton olmasına özen gösterilmelidir. Orijinal olmayan cotton şal modelleri çok daha kullanışsız olacaktır.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir