Cotton Eşarp Kullanımının Avantajları

Cotton eşarp pamuk oranı yüksek olan eşarp demektir. Bu tarz eşarpların en sık görülen kullanım alanı gündelik yaşamdır. Gün içerisinde kişinin hem rahat olmasına hem de şık görünmesine yardımcı olan cotton eşarp modelleri diğer eşarplara göre oldukça avantajlı olmaktadır. Pamuklu kumaşlar her zaman tavsiye edilen en sağlıklı kumaş türüdür. Bu tarz kumaşların eşarplarda kullanılması ortaya en kullanışlı eşarp modellerinden olan cotton eşarpları çıkarmaktadır.

 

Cotton eşarp kombinleri

 

Cotton eşarplar abiye gibi ağır kıyafetlerle kullanıma uygun değildir. Bu tarz pamuklu kumaşlardan yapılan cotton eşarp modelleri daha çok iş ya da okul hayatında kullanılabilen, gün içerisinde kişiyi sıkmayacak ve terletmeyecek eşarplardandır. Bu sebeple günlük ve spor kıyafetlerle kombinlenmesi gerekmektedir. Cotton eşarplarda kullanılan desen ve renk faktörleri de yapılacak kombine etki etmektedir. Kombinde giyilecek olan gündelik kıyafetlerin desenli ve renkli olması durumunda eşarp seçiminde sadeleşmeye gidilmesi çok daha doğru olacaktır.

 

Diğer eşarp seçenekleri

 

Eşarp seçenekleri sadece cotton eşarplarla sınırlı değildir. Cotton eşarp en kullanışlı eşarp modellerinden bir tanesidir. Fakat onun yanı sıra farklı eşarp seçenekleri de mevcuttur. Her eşarbın kullanım alanı farklı olmaktadır. Bu sebeple eşarbın takılacağı ortam göz önüne alınarak en uygun seçim yapılmalıdır.

 

-İpek eşarp: İpek eşarp en pahalı eşarp modellerinden bir tanesidir. Özellikle orijinal ipek kumaştan yapılan eşarplar çok daha pahalı olmaktadır. Bunun yanı sıra oldukça şık duran bu eşarp türü daha çok düğün ve mezuniyet gibi özel günlerde tercih edilmektedir.

-Twill ipek eşarp: Twill ipek eşarplar orijinal ipek eşarplara oranla daha uygun fiyatlara satılmaktadır. Bu eşarpların tercih edilme sebeplerinden ilki herhangi bir kırışma yapmamasıdır. Eşarplar gün içerisinde kırışarak ve bozularak kişiye zor anlar yaşatabilmektedir. Bu tarz sorunları yaşamak istemeyen tesettürlü kadınların çoğu Twill ipek eşarplara yönelmektedir.

-Viskon eşarp: Viskon eşarplarda ipek eşarplarla benzerlik gösteren fakat daha ucuz olan eşarp modellerindendir. Günlük kullanıma uygundur. Ucuz oluşu sebebiyle birçok kadın tarafından tercih edilmektedir.

-Şifon eşarp: Şifon kumaşa sahip bu eşarplar yaz ayları için en az cotton eşarp modelleri kadar kullanışlı olmaktadır. Bu tarz eşarplarda kullanılan rengarenk desenler ve motifler yaz aylarına uyum sağlanmasını kolaylaştırmaktadır.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir