Büyük beden tesettür giyim

 

Kilolu hanımların en çok zorlandıkları konulardan birisi de giydikleri elbiselerdir. Özelikle dar kesimle tasarlanan kıyafetlerin çok sık olması ve büyük benden kıyafetlerin kısıtlı olması kilolu bayanların kıyafet seçiminde oldukça güç duruma sokuyor. Ancak son birkaç yıl içerisinde herkes tarafından büyük ilgi gören tesettür giyim tasarımcıları ve modacıları kilolu hanımlar için büyük beden tesettür giyim  ürünlerini, değişik tarz ve modellerle tasarlayarak giyim sektöründe piyasaya sürdüler.

 

 Büyük beden tesettür giyim ürünleri, yeni yılda şıklığından ödün vermeyen büyük beden bayanların zevklerine hitap ediyor. Tesettürlü büyük beden bayanlar için özel oluşturulan kıyafetlerin canlı renkleri ve asimetrik kesimleri oldukça beğeni topluyor. Büyük beden tesettür giyim ürünlerinin kreasyonlarında; tesettür abiyeden tutup tesettür etek modellerine, tesettür pantolonundan tutup tuniğine, pardösüsünden, feracesine ve daha birçok tesettür giyim ürün çeşitlerini bulmak mümkündür. Özellikle tesettür giyim ürünlerinin baş tacı olan tunik çeşitlerinin büyük bedeninde canlı renklerinin yanı sıra kilolu bayanların vücutlarındaki fazlalıkları örtecek şekilde tasarlanması büyük beden bayanların beğenisini kazandı. Bu sayede tesettürlü büyük beden hanımlar uzun yıllar hep aynı modelde giyinmek zorunda kalmayacak.

 

Tesettür giyim modasında büyük beden tesettür giyim ürünleri çıkmadan önce tesettürlü büyük beden hanımların işi oldukça zordu. Çünkü tesettür ölçülerinde tasarlanan ürün koleksiyonlarının çeşitleri o kadar azdı ki kaldı ki büyük beden olsun. Ancak son birkaç yılda tesettür giyim ürünlerini üreten tasarımcıların ve markaların çoğalmasıyla sektör hareketlenerek ürün çeşitliği çoğaltıldı. Buna paralel olarak da birçok markanın büyük beden tesettür giyim ürünleri çıkartılarak tesettür giyim kreasyonlarına ilave edildi.

Ünlü tasarımcılar ve markalar şık ve zarif görünmek sadece zayıf ve ince bayanlara özgü bir şey olmadığı düşüncesiyle beden numarası kaç olursa olsun, önemli olan kadının kaç beden giydiği değil, elbiseyi bedenine uygun giyinmesidir.

 

Büyük beden tesettür giyim ürünleri ile bayanlar beden ölçüleri fark etmeksizin her yerde şıklığı ve zarafeti yakalayacaklar. Bayanların yapması gereken tek şey kendilerini olduğu gibi kabul etmeli, ne giyeceklerini seçip doğru kombin yapmaları gerekir. Büyük beden tesettür giyim ürünlerini tercih ederken vücut tiplerini iyi tanımaları gerekmektedir ve doğru parçalar seçmelidirler.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir