Bayanlar İçin Ruj Neden Önemlidir?

 

Dudaklar bayanalar için yüzün en güzel bölümlerinden biridir. Herkesin yüz şekline göre dudak şekli de değişiklik gösterir. Fakat dudak şekli nasıl olursa olsun her dudağa ruj çok yakışır. Bayanlar bütün makyaj malzemelerine karşı hassastır. Fakat rujda farklı bir albeni var ve her bayanın çok fazla sayıda ruju mutlaka vardır.

 

Her renk ve bazı renklerin bir kaç tonu her zaman bir bayanda bulunur. Öyle ki, bayanların çantalarının vazgeçilmezleri arasından en az bir tane ruj vardır. Yüzde hiç makyaj yoksa bile bir ruj ile yüze farklı bir hava katılarak daha güzel görünebilmek mümkündür. Rujun en avantajlı yanlarından bir tanesi de çok kolay temizlenebilir olmasıdır. Diğer makyaj malzemeleri gibi uğraştırmadan bir pamuk ya da peçete yardımı ile çok kolay temizlenebilmektedir.

 

 Bu Sene Rujda Moda Renkler Neler?

 

Her renk rujun var olduğu günümüzde moda renklerde mevcut ve bayanlar modayı takip ederek dudaklarına uygulamaktadır. Yaza girmeye hazırlandığımız şu günler en çok moda olan ruj renkleri koyu renkli rujlardır. Yaz gelince açık tonlara dönüşecek olan ruj renkleri şuan gotik diye adlandırılan oldukça koyu tonlardır. Bu koyu tonlar arasında en çok dikkat çeken renk ise siyah renk olan rujlardır. Siyah dudaklar bayanlara farklı bir hava katarak oldukça modernleştirmektedir. Siyahın yanı sıra lacivert, koyu kırmızı, bordo, mavi gibi renklerde yaza kadar dudakları süsleyecek gibi durmaktadır.

 

 Yüz Makyajında Rujun Yeri Nedir?

 

Yüze yapılan makyajlarda ruj olmadan makyaj tamamlanmış olmaz. Nasıl ki; yüzde makyaj yokken bir ruj ile makyaj yapılmış havası oluşturuluyorsa, ne kadar makyaj yapılırsa yapılsın ruj sürülmezse o makyaj tamamlanmamış olur. Makyaj yaparken de en son ruj sürülür ve makyajın son noktası konulmuş olur. Bu açıdan da bakılırsa ruj bir makyajda en önemli makyaj malzemesidir. Tabi kullanılan ruj renkleri de cilde farklı farklı havalar katmaktadır. Bu yüzden bir bayanın bir tane fondöteni varsa 5 tane de ruju vardır. Gece ayrı renk gündüz ayrı renk ruj sürülerek farklı havalara bürünülebilir.

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir