BAYAN PARFÜMLERİ

Parfüm Fransa’da başlangıçta lavabodaki kötü kokuların yok edilmesi amacıyla üretilmiş daha sonra insanların daha güzel kokması için tasarlanmış bitkisel bir karışım türüdür. Parfümler sayesinde insanlar daha güzel kokarak hem kendileri için hem de çevredekiler için daha güzel bir ortam oluşturmuş olurlar.

Kötü kokuların nedeni birçok şeyden kaynaklanıyor olabilir. En doğal hali ise terlemektir. İnsanların tamamı yaradılışları gereği terlerler bazı insanların ter kokuları çok ağır bazılarının daha yumuşak olsa da yine de her insan terler. Bu ter kokusunu gidermek için insanlar ya deodorant sürerler ya da parfüm sıkarlar. Deodorant sadece ter kokusunu önler ayriyeten güzel bir koku vermez dışarı parfüm ise hem ter kokusunu önler hem de dışarıya çok güzel kokular verir. Parfümün birçok çeşidi vardır.

Dünyada çok büyük parfüm firmaları vardır. Bunların büyük bir çoğunluğu Fransız firmalardır. İnsanlar parfüm alırken ilk olarak parfümün kokusuna ve fiyatına bakarlar. Her parfüm güzel kokar diye bir kaide yok bu nedenle parfüm alırken mutlaka size hoş gelen kokuyu satın alın. Sırf çevredekiler beğensin diye size hoş gelmeyen bir kokuyu alırsanız ilerde çok büyük pişmanlıklar yaşarsınız çünkü o parfümü gün boyu üzerinde taşıyacak kişi sizsiniz çevredekiler değil.

Parfümler bayan parfümleri ve erkek parfümleri olarak iki kategoriye ayrılır. Erkek parfümleri daha çok ağır kokulardan oluşur. Erkekler yaradılışları gereği kadınlara göre daha ağırdırlar bu nedenle parfümlerinin de ağır olması gerekir. Kadınlar en çok çikolata kokusunu severler bu nedenle de parfüm şirketleri çikolata kokulu erkek parfümleri üretmeye gayret gösterirler.

Bayan parfümleri ise erkek parfümlerine oranla daha hafif kokuludurlar. Bayanlar daha çok yumuşak sert olmayan kokuları tercih ederler. Zaten kadınların yaradılışları da sert değildir. Erkekler de kadınların hafif kokular sürmelerini daha çok tercih ederler çünkü hafif kokulu parfümler erkeklerin akıllarını başlarından alır. Kadınlar partnerlerini çıldırtmak istiyorlar ise mutlaka hafif kokulu sert olmayan karışımları tercih etmelidirler. Parfüm alırken sırf ucuz diye parfüm almak çok yanlıştır. Bazı ucuz sahte parfümler ciltte çok ciddi zararlara yol açabilirler.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir