BAYAN GİYİMDE TERCİHLER

Moda denilince aklımıza gelen ilk olgu bayan için modadır. Bayan kıyafetleri bayan aksesuarları bayan için üretilen materyaller her zaman diğer şeylere göre bir adım önde olmuştur. Bayan giyim çok büyük ve geniş kapsamlı bir yelpazedir.

Ev içinde kullandıkları pijamaları, sabahlık takımlarını, eşofmanları ve hatta terlik ve panduflarını bile özenle seçerler. Bazıları ise daha salaş dolaşma yanlısıdır. Bu tür insanlar ise genelde daha rahat giyinme tarzı olan bayanlardır. Bu tür bayanların her zaman gardıroplarında banko giyim tercihleri vardır. Jean üstünü geçirebilecekleri beyaz bir bluz veya siyah bir uzun elbisedir.

Bayanlar artık günümüzde maskülen bir görünüş sergilemek istediklerinde erkek giyiminden bile kendine yakıştırdığı parçaları kombinlerine eklemekten kaçınmıyorlar. Bayan giyim birçok dala sahiptir. Bunlar; evde bayan giyimi, sokak stilleri yani günlük hayat rutinimizde kullandığımız kıyafetler ve özel davetlere katılırken tercih ettiğimiz abiye elbiselerdir. Bazı bayanlar evlerinin içinde de tarzlarını belli etmek isterler ve özenli olurlar.

Bu tür kombinlerini hemen spor bir ayakkabı ya da bir espadrille birleştirerek mükemmel rahat bir görünüm sergilerler. Ev içinde daha kokoş giyim tercihleri olan bayanlar için ise dışarı çıkmak diğerleri kadar kolay değildir. Yani giyim tarzı her zaman bir devamlılık izler. Bayan giyimi çok zengindir, etekler, pantolonlar, bluzlar, kazaklar, sweatshirtler, şortlar, taytlar ve bunlar gibi birçok şey. En güzeli de bu ürünlerin hepsinin birçok farklı dokuda, desende, formda ve renkte bulunabilme imkânı olması.

Vücut türlerine göre artık fonksiyonel üretilen ürünler bile raflarda ve internet sitesinde yerlerini aldı. Bunlardan birine örnek vermek gerekirse; İspanyol paça pantolonlar. Bu pantolonlar bel bölgesini daha zayıf gösterirken boyu da bir o kadar uzun gösteriyor. Bu tür paçaların altına dolgu topuk giyip vücut formunuzu olduğundan daha fit gösterebilirsiniz. Bu tür pantolonlar rahatlık adına genelde halk arasında dalgıç diye bilinen kumaşlar ile üretilmekte. Bu kumaşların en önemli özelliği esnek olması ve vücudu saran bir yapıya sahip olmasıdır. Böylece hareketinizi kısıtlamıyor ve kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlıyor.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir