Bayan Giyim Nelerdir Nasıl Kombinler Yapılabilir?

Kıyafet seçimi her gün karşılaştığımız en büyük problemlerin başında yer almaktadır. İnsanlar dışarı çıkmadan önce saatlerce ne giysem diye kara kara düşünür. Sonunda da uygun bir kombin yapmayı başarır. Erkekler bayanlara oranla kıyafet seçiminde daha rahattırlar. Erkekler çok fazla süse uyuma önem vermezler kıyafetleri temiz olsun uyumlu olsun yeterdir onlar için. Fakat bayanlar öyle değil bayanlar çok takıntılıdırlar kıyafetler konusunda.

 

Bütün kıyafetlerinin birbirleri ile uyumlu ve şık olmalarına özen gösterirler. Kadınların işi sadece kıyafetler ile de bitmemektedir. Kadınlar aynı zamanda saatlerce makyajlarına ve aksesuar seçimlerine özen gösterirler. Makyajsız bayan kendini rahat hissetmez bu nedenle hemen hemen her bayan makyaj yapmayı tercih eder. Aksesuar olarak da küpe kolye çanta gözlük ayakkabı gibi eşyaları tercih ederler.

 

Bayan giyim çok fazla kategoriye ayrılır. Bayanlar için birbirinden farklı ve renkli giyim seçenekleri bulunmaktadır. Şimdi tek tek bunlara göz atalım.

 

ABİYELER: Abiyeler kadınların yıl dönümleri doğum günleri balolar ve diğer özel gecelerde giymeyi tercih ettikleri genellikle çok şık olan kıyafetlere verilen isimdir. Bedene uygun abiye bulmak oldukça güçtür. Bu nedenle de günlerce bayanlar abiye arayabilmektedirler.

 

BOLERO: Bolero kısa kollu kadın ceketlerine verilen isimdir. Bu ceketler genellikle elbiseleri tamamlamak için tercih edilmektedir. Eğer iyi bir kombin yakalanabilirse oldukça şık bir görüntü oluşturabilirler.

 

JEAN ELBİSELER: Jean elbiseler baştan aşağı tek parça olan kottan yapılı bayan kıyafetleridir. Sıcak yaz günlerinde en çok tercih edilen kıyafetlerdendir.

 

SAROLET: Bayanların giymeyi en çok sevdiği ve en rahat ettiği kıyafetlerden biridir. Şekil olarak askılı pantolonlara benzemektedir. Yan taraflarında bulunan iki cebi kıyafete farklı bir hava katmaktadır.

 

PARDESÜ: Bayan giyim deyince akla ilk gelen kıyafetlerdendir. Genellikle dini inançları nedeniyle bayanlar tüm vücutlarını kapayan ve baş için de eşarbın bulunduğu bu rahat kıyafeti tercih etmektedirler. Şık gecelerde çokça tercih edilir.

 

KABAN: Soğuk kış aylarında bayanların tercih ettiği korunma yöntemlerinden biridir. Genellikle kabanların altına farklı kıyafetler giyilir ve ardından kabanlar da üzerlerine giyilir.

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir