Bakım Ürünlerinde Kalite

 

Bakım ürünleri dış görünüş ve sağlık bakımından fazlasıyla önem taşır. Bu yüzden kullandığımız bakım ürünlerine ve koku ürünlerine kalite bakımından dikkat etmemiz gerekir. Bu soğuk havalarda kullanılması gereken ürünlerden olan nemlendirici soğuktan oluşan çatlaklara karşı gelir. Kozmetik markaları arasında olan Nivea nemlendirici ürünleri bu konuda tavsiye edilebilir bir markadır. Kullanıldıktan sonra uzun süre etkisini sürdürür ve yağlılık etkisi bırakmaz.

 

Erkek bakım ürünleri hakkında konuşmak gerekirse bakım bir kadın kadar erkeğinde dikkat etmesi gerektiği bir konudur. Az önce bahsettiğim nemlendirici konusu aynen erkek içinde geçerlidir. Örneğin koku bir erkeğin en dikkat etmesi gereken konulardan biridir. Çünkü bir kadının erkekte en dikkat edeceği etkenlerden biri kokusudur. Erkek parfümleri kullanırken ise kalıcı ve kaliteli parfüm kullanılmalı aksi taktirde kansere yol açan parfümler dahil vardır. Önere bileceğimiz bir erkek parfümü de bvlgari erkek parfümleridir gerek kokusu gerek kalıcılık bakımından güzel bir üründür.

 

Bayan parfüm erkek parfümü kadar önemlidir ve tabi ki kadının da kaliteli kanserojen maddeler bulundurmayan bir parfüm kullanması gerekir. Kadınlarda tabiki erkeklere oranla daha çok bakım ürünü vardır bunlardan biride saç bakım ürünleri olmaktadır. Bu ürünlerinde kalitelisini soracak olursanız schwarzkopf, bonacure, wella kaliteli ve kullanışlı güzel sonuçlar doğuran saç bakım ürünleridir. Bir kadının saçı onun için en önemli şeylerden biridir bu yüzden güzel bakım ve sağlıklı bakımla saçlarını güçlü tutmalıdır. Tabi ki kadın için bir diğer etken daha vardır.

 

Cilt bakım ürünleri bunlarda başta bahsettiğim nemlendiriciler, yüz yıkama jelleri, göz altı kremleri gibi ürünlerdir bunları kullanırken de ürün kalitesine dikkat etmemiz gerekir. Yüz demişken makyaj ürünleri herhâlde her kadının vazgeçilmezi diyebiliriz. Fondöten, ruj, rimel(maskara) bunların başında gelir fondöten kullanırken kesinlikle ürün kalitesine dikkat edilmesi gerekir aksi taktirde iyi sonuçlar doğurmayabilir.

 

Aynı şekilde rimel kullanırken kirpiklerimizin sağlıklı kalabilmesi için ürün seçimini dikkatli yapmalıyız. Son olarak bebek bakım ürünleri herhâlde sizde tahmin edersiniz ki en dikkat etmemiz gereken ürünlerin başındadır. Hassas olan bebek cildi ıslak mendilinden pişik kremine kadar en kaliteli ürünler kullanılmalı aksi taktirde bebek cildini tahriş eder.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir