Araç Muayene Randevunuzu Hızlı Bir Biçimde Alın

Araç muayene randevuları değişen sistemle birlikte TÜVTÜRK üzerinden alınmaya başlanmıştır. Telefonla ya da online olarak internet üzerinden randevu alınabilen yeni sistemde araçların muayenesi için belirlenen randevu günü randevu alındıktan sonra iptal edilip, değiştirilebilmektedir.

 

Eğer randevunuzu telefon üzerinden alacaksınız 0 212 366 99 00 numarasını arayarak rezervasyon ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Bununla birlikte internet üzerinden de bilgilerinizi girerek randevu almanız mümkündür. 7/24 hizmet alacağınız çağrı merkezi size hem danışmanlık yapmakta hem de ne zaman istiyorsanız o güne rezervasyonunuzu yapmaktadır. Araç muayene randevu alma için eğer online işlem yapacaksınız bunun için internetten araçla ilgili bilgileri girerek randevu almanız mümkündür.

 

Tüvtürk Nedir?

 

Türkiye’de araçların muayeneleri artık Tüvtürk tarafından gerçekleştirilmektedir. Tabi araç muayene randevu alma işlemleri de Tüvtürk üzerinden gerçekleştirilmektedir. Araç muayene istasyonlarına gidildiği zaman bu araçların kabulü, muayenelerinin gerçekleştirilmesi ve eksiklik varsa giderilmesi gibi konularda Tüvtürk yetkilidir. Sonrasında eğer araç sigortanız yapılmamışsa yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü aracınızın trafik sigortası yoksa Tüvtürk böyle bir durumda aracı muayeneye kabul etmemektedir.

 

TÜVTÜRK Online Randevu Alma

 

TÜVTÜRK resmi sitesi üzerinden araç muayene randevu alma için online rezervasyon yapılmaktadır. Yani bunun için belirlediğiniz bir gün için ve eğer o gün için boşluk varsa size rezervasyon verilmektedir. Eğer randevu aldığınız gün istasyona gitmeniz mümkün değil ise bunun iptalini yapmanız da söz konusudur. Randevu aldığınız saatten en az 15 dakika öncesinde istasyonda bulunarak aracınızı muayene yapmanız gerekir. Daha sonra muayeneden sonra herhangi bir eksiklik ortaya çıkarsa bunu tamamlamakla mükellefsinizdir.

 

 Tüvtürk Telefonla Randevu

 

Tüvtürk  çağrı merkezi üzerinden de araç muayene randevu alma işlemini yapabilmektesiniz. Araç bilgileri ve muayenede bulunacak kişinin kimlik bilgilerini vererek çağrı merkezinden randevunuzu alabilirsiniz. Ayrıca yine danışmanlık hizmeti de alınmaktadır.

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir