2018 Kış Modasında Kabanlarda Yeni Trendler

Kış aylarında dış giyimin şıklığını yansıtan kabanlar, 2018 yılında bizi birçok moda yeniliği ile bekliyor. Şimdiden yeni trendleri kuşanan ve kış ayları için hazırlanan kaban modellerinde gelecek sezonun yenilikleri ve moda unsurları ise şöyle:

 

– Parlak kumaşlar:

 

2018 kışında kabanlarda göze çarpan il detay kumaşlarda karşımıza çıkıyor. 2017 yılında oldukça sevilen parlak kumaşlar, 2018 yılında da hayatımızda yerini alacak. Kabanlarda kullanılan parlak kumaşlar yılın en popüler akımlarından birisi. Parlak kumaşlar ile birlikte kullanılan kıyafet detayları da sezonun gözdeleri arasında. Büyük düğmeler, cep detayları, fermuar detayları gibi birçok moda unsuru sezonun trend görünümlerini oluşturuyor. Parlak kaban ile birlikte kullanılacak kemerlerde ise tam tersine bir tezatlık söz konusu. Parlak kabanlarda kullanılan mat kemerler zıt görüntüsüyle birlikte kadınlara farklı bir stili de beraberinde getiriyor.

 

Kaban detaylarında kullanılan büyük yakalar sezonun önemli detayları arasında bulunuyor. Ancak kabanlarda ki bu büyük yakaların peluş veya farklı kumaşlardan olması önemli bir detay. Kabanın ana kumaşından farklı kumaşlarda kullanılan yakalar sayesinde 2018 kış modasına kolaylıkla uyum sağlayacak ve sezonun trend görünümünü yakalayarak sokak modasında rüzgarınızı estireceksiniz.

 

Desenli kumaşlarında kullanılacağı 2018 yılında özellikle geometrik desenler ağırlıklı olarak bulunacak. Farklı desenlerdeki kabanları tarzınıza uygun renklerde seçerek alışveriş yapabilir ve bütün bir kışı hem sıcak hem de tarz bir şekilde geçirebilirsiniz. Kaşe kabanlar tercih açısından bu yönden size oldukça büyük kolaylık sağlayacak ürün gruplarından birisi.

 

– Renkler:

 

2018 kış aylarının mantolarında ağırlıklı olarak canlı renkleri görüyoruz. 2017 kışında siyah ve beyaz modası gelecek kış ayına taşınmıyor. Özellikle kırmızı renginin baskınlığını gördüğümüz manto modellerinde gri tonlarının da ağırlığı hissediliyor. Bir başka popüler renk olan haki yeşili de 2018 kış aylarında dolaplarımızda bulunacak renkler arasında. Yaz aylarında kullanılan canlı renkler kış aylarına da bizimle beraber gelecek ve dolaplarımızı süsleyecek.

 

Manto tercihleri yaparken ten rengi ile uyumu da göz önünde bulundurulmalıdır. Moda renkleri kullanırken tenimiz ile uyumlu tonları tercih ederek mantoların şıklığını daha da ön plana çıkarabilir ve stilimizi ortaya koyabiliriz.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir